Fethullah Gülen, Türkiye’ye dönüş şartını açıkladı

Fethullah Gülen, Türkiye’ye dönüş şartını açıkladı

15 Temmuz günü darbe girişiminin ardından Türkiye’nin ABD makamlarından iadesini talep ettiği Fethullah Gülen’den yeni bir açıklama geldi. Gülen, son açıklamasını Fransızların Le Monde isimli gazetesine bir yazı kaleme alarak yaptı.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre; darbe girişiminin uluslararası bir komite tarafından incelenmesini talep eden Gülen, “Hakkımdaki suçlamaların 10’da 1’i kanıtlansın, Türkiye’ye gideceğime yemin ederim” ifadelerini kullandı.

Gülen, darbe girişimi sonrası başlayan operasyonları “cadı avı” olarak tanımlarken, kendisinin suçsuz olduğunu savundu. “Türkiye, 15 Temmuz gecesi gerçekleşen darbe teşebbüsüyle yakın tarihinin en büyük faciasını yaşadı, bir uçurumun eşiğinden döndü. O gece yaşananlara en ağır bir dille terör darbesi denebilir” ifadelerini kullanan Gülen, darbeyi lanetlediğini söyledi.

Erdoğan’ın darbe girişiminden “20 dakika sonra” kendisini suçladığını söyleyen Gülen, “Daha hadisenin detayları ortaya çıkmadan, kimin neden yaptığı bilinmeden bu kadar hızlı bir şekilde suçlunun ilan edilmesi düşündürücüdür” dedi.

Kaynak: birgün.net
Fethullah Gülen, Türkiye'ye  Fethullah Gülen, Türkiye'ye  Fethullah Gülen, Türkiye'ye   Fethullah Gülen, Türkiye'ye Fethullah Gülen, Türkiye'ye dönüş şartını açıkladı a bos 147