Fetö Evlerinde Tecavüz…

‘Ortaokul talebesiydim, abilerin evlerine giderken orada cinsel istismara, tecavüze uğradım. Bilinen 24 kişiydi…’

FETÖ evlerinde kalan öğrencilerin cinsel istismara maruz kaldığını iddia eden Gazeteci-Yazar Yavuz Selim Demirağ, darbe komisyonunda şunları söyledi: ” Bu örgüt sadece terör örgütü değil. Cinsel istismar olayı da var. Ergenekon davasında bir gizli tanık vardı, bu kişi hem tanık hem sanık. Silivri’de verdiği ifadelerde ilginç şeyler ortaya çıktı.

O tutanakları mutlaka komisyonun okumasını arzu ediyorum. Diyor ki ‘ortaokul talebesiydim, abilerin evlerine giderken orada cinsel istismara, tecavüze uğradım. Daha sonra ben büyüdüm, ben de abi oldum. 24 kişiydi bilinen’. Yüz küsür sene hapis cezası var. Zekeriya Öz diyor ki gel gizli tanık ol, ceza indirimi yapacağım. Özellikle bu konunun araştırılmasını, bunlarla mücadeledeki psikoloji olarak çok önemsiyorum. O kadar çok cinsel istismar var ki.

Ensest ilişkiler gibi bunlar da saklanıyor. Bunlarla ilgili de keşke farklı bir araştırma yapılsa, farklı bir komisyon kurulsa. Benim bildiğim, tespit edebildiğim 40-50 hadise var. Bunun Türkiye genelini bir düşünün. Bu örgütün içindeki cinsel istismar konusunun, önemle yalvarıyorum size… Bu çetenin ağına düşmüş çocuklarımız var. Bu çocukları kurtarmak için bu konunun üzerine ısrarla gidilmesi düşüncesindeyim.” Demirağ, FETÖ’nün, örgütle irtibatı kesenlere çok ağır cezalar verdiğini, tehditler, şantajlar yaptığını ifade etti.

 “Öğrencinin adı ‘cem’ diye, Alevi olabilir endişesiyle okuldan attılar”

Hava Kuvvetleri Komutanlığında son 3 yılda 3 bin personelin “ahlaksız” diye atıldığını belirten Demirağ, “Balkonda şort giydiği, bira içtiği için, ahlaksız diye attılar. Harp okulundan 3. 4. sınıfta kolay kolay kimse atılmaz ama son 5 yılda 3. sınıftan atılan oldu. Öğrencinin adı ‘cem’ diye, Alevi olabilir endişesiyle okuldan attılar. Allah adına aldatan bu alçakların yüzünden Sünni olan meşrebimi değiştirdim, Alevi oldum.

Değişmez diyorlar ama kendi adıma değiştirdim.” değerlendirmesini yaptı.FETÖ’nün hala tehlikeli olduğunu belirten Demirağ, “Bu belirlenen, buzdağının görünen tarafı. Askeriyede hala varlar, gizlenmiş çok kişi var. Umarım 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu, tarihin kendisine yüklediği bu tarihi misyonda, inşallah gözleri kapalı çıkmaz.” dedi.

yuzdeyuzhaber