FETÖ ne müthiş bir örgütmüş ki, devletin içine kanser hücreleri gibi girmiş, bir türlü sökülüp atılamıyor!

Güzel insanlar birer birer gidiyor

Geçen yıl kaybettiğimiz ünlü tıp adamı Prof. Dr. Sedat Katırcıoğlu’undan bir yıl sonra, cildiye uzmanı olan eşi Dr. Asuman Katırcıoğlu da aramızdan ayrıldı. Prof. Sedat Katırcıoğlu ve eşi Asuman Hanım’la ailece görüşürdük. Mükemmel insanlardı. Büyük bir yurtsever olan Sedat Bey’le fikirlerimiz birbirine çok uyardı. Bu yüzden dost olmuştuk. Bir İstanbul hanımefendisi olan Asuman Katırcıoğlu ile eşim Emel Turan da iyi birer arkadaştılar.
Prof. Sedat Katırcıoğlu, kadavradan yaptığı ilk kulak nakli ile adı tıp tarihine geçen önemli bir hocaydı.

Onlar ailece doktor idiler.
Vefat eden Cildiye Uzmanı Dr. Asuman Katırcıoğlu, tanınmış çene cerrahı ve diş hekimi Prof. Dr. Osman Gümrü’nün kayınvalidesi, babası gibi “Kulak Boğaz Burun Hastalıkları” hocası olan Prof. Dr. Sami Katırcıoğlu ile Dr. İffet Gümrü’nün de anneleriydi.
Prof. Sedat Katırcıoğlu ve eşi Asuman Katırcıoğlu ile İstanbul Balta Limanı’nda İstanbul Üniversitesi’ne ait lokantada sık sık buluşur, ızgara balık eşliğinde birer kadeh rakı içerdik.
(Sonradan koskoca ilerici (!) İstanbul Üniversitesi, iktidara şirin görünmek için o lokantada alkollü içki satışını yasakladı ve biz de bir daha oraya hiç gitmedik)

Dostum Sedat Bey de, eşi Asuman Hanım da, son dönemlerinde ülkemizin içinde bulunduğu duruma çok üzülüyorlardı.
Prof. Sedat Katırcıoğlu’nun “Rahmi Bey kardeşim, seni yurtsever olduğun ve doğruları yazdığın için çok severim. Sağlık hariç, kişisel hiçbir sorunum yok. Maddi durumumuz iyi, eski yıllarda vergi rekortmeni bile oldum. Çocuklarım mükemmel yetişti. Torunlarım çok iyi okuyor. Ailem açısından mutluyum ama ülkemizin durumu beni mahvediyor. Televizyonda maç nakli olduğu geceler benim en mutlu anlarım. Futbol maçını seyrederken, sıkıntılarımı unutuyorum.” demesini hiç unutmam.
Sedat Bey de, Asuman Hanım da yok artık. Mekânları cennet olsun. Şimdi çocukları tıp alanında onlardan aldıkları onur bayrağını gururla dalgalandırmaya devam ediyorlar.

“Benden sonrası tufan!”

FETÖ ne müthiş bir örgütmüş ki, devletin içine kanser hücreleri gibi girmiş, bir türlü sökülüp atılamıyor!
Bu yüzden Olağanüstü Hal’in uzatılacağı açıklandı. Uzatsınlar bakalım… Cumhurbaşkanı Erdoğan “Üç ay uzaması yetmez, bir yıl bile olabilir” diyor.
Sizin anlayacağınız seçimlere kadar, Olağanüstü Hal ile yönetileceğiz. Kanun Hükmünde Kararnameler’le Meclis baypas edilecek. Yani demokrasi filan biraz askıda kalacak!
Peki, bu arada FETÖ’den tamamen kurtulmak için AKP içinde de temizlik yapılacak mı?
Mesela, FETÖ’cülerin gizli haberleşme programı olduğu anlaşılan “ByLock”u kullanan 20 bin kişi arasında AKP’li “2 önemli Bakan”ın da olduğu ileri sürülüyor. İddia vahim. Onlara dokunulacak mı?
İktidar partisinin önde gelen isimlerinden Prof. Dr. Burhan Kuzu “FETÖ’cülerin AKP içinde daha çok olması, eskiden olan bağları nedeniyle doğaldır” diyor.
Bunlar temizlenmeden ülke feraha çıkar mı?

Birçok AKP’linin derdi başka… FETÖ konusunu bir yana bırakıp “Başkanlık sistemi Türkiye’yi uçurur” diyorlar.
Evet uçurabilir ama nereye uçurur? Orası önemli!
Bakınız ABD Başkanı Obama ne diyor?
“Bu yıl 8 Kasım’daki seçimlerde aday olamıyorum. 8 yıllık sürem doluyor. Görevi yeni bir başkana bırakacağım için mutluyum. Bir insan için 8 yıl yeterli.”
İktidarlarını uzatmak için hukuku katledip kanunları değiştiren liderlerden örnekler veren Obama, bunun sadece istikrarsızlık ve kavga gibi riskleri beraberinde getireceğinin altını çiziyor ve “Bu çok tehlikeli bir yola giden ilk adımlardır.” diye uyarıyor.

Bir de bizim siyasetimizin güllerine bakalım… “Artık zamanım doldu” diye gitmek isteyen bir Allah’ın kulu var mı?
Hangi partiden olursa olsun, koltukta nasıl oturacaklarının planlarını yapıyorlar.
Ülke kan deryası içinde, ekonomi sallanıyor, turizm sizlere ömür. Sayıları 3 milyonu aşan Suriyeli sığınmacıların yarattığı sorunlar artıyor. Bunlar kimin umurunda?
Obama’nın sözleri ders olmalı. Fakat, olur mu? Doğrusu bu konuda hiç umudum yok. Ülkemizi seviyorlarsa, siyasete “Benden sonrası tufan!” zihniyeti hâkim olmamalı!

GÜNÜN SÖZÜ

Bir insan yüz eşekten, akıllı bir insan, yüz budaladan üstündür!

capture1  FETÖ ne müthiş bir örgütmüş ki, devletin içine kanser hücreleri gibi girmiş, bir türlü sökülüp atılamıyor! capture1

Kaynak: http://www.sozcu.com.tr/