FETÖ’cü okul tamam da, ya öğretmenler?

Teknoloji çağında yaşıyoruz malum. Ne özelliği var bu çağın? En önemlisi internet kullanıyor olmamız. Dünyanın neresinde olursanız olun, ne zaman olursa olsun bir şekilde her bilgiye ulaşabiliyorsunuz.

Ne gibi faydası var bunun peki?

Faydası çok elbette. Lakin benim ülkem için en büyük faydası, zamanında yenen hurmaların günü geldiğinde birilerinin bir tarafını tırmalamasına yardımcı olmasıdır.

Malum, Devlet’in en tepesinden, en alt kademesine kadar pek çok isim zamanında Fettulah için nasıl methiyeler düzdüklerini, kendisine ne kadar değer verdiklerini açık açık ifade etti. Hatta bir tanesi çıkıp da “ne istediler de vermedik” bile dedi. Ne istediler, ne verdiler açıklamadı tabi ama biz bugün işten uzaklaştırılan, tutuklanan, göz altına alınan yaklaşık 70 bin kişiden bunları az çok tahmin edebiliyoruz.

Neyse, benim konum başka.

Darbe girişiminden hemen sonra OHAL ilan edildi, biliyorsunuz. Şu anda Hükümet kafasına göre kararlar alıyor, KHK ler ile güzel güzel düzenlemeler yapıyor. Peki ne demişlerdi OHAL ilan edilirken? “Vatandaşlarımız etkilenmeyecek. Biz Devlet işleyişi için OHAL ilan ettik.”

Güzel.

Peki ne oldu o günden beri?

Onlarca okul kapatıldı. Fettullah ile zerre alakası olmayan öğretmenler işsiz kaldı. Öğrenciler okulsuz kaldı. Bu okullarda çalışan öğretmenler iş bulamıyorlar çünkü mimlendiler. Cadı avı var çünkü. Birisine kıl mı oldun? “Fetöcü bu pezevenk” diye ihbar et, gerisine karışma. Dizi izler gibi izle gelişmeleri sonra.

E hani vatandaş etkilenmeyecekti? Bu öğretmenler, bu öğrenciler, bu veliler vatandaş değil mi?

Ya askeri okullar? Oradaki çocuklar vatandaş değil mi?

Ulan Fettullah’a hoca efendi diyen herkes serim serim seriliyor, gerim gerim geriniyor, o kanal senin, bu kanal benim geziniyor, kimsede tık yok. Oysa Fettullah’ı bir kere ağzına almamış binlerce insan mağdur. Bu nasıl bir adalet sistemi? Açıklayabilir mi birileri?

Cumhurbaşkanı, başkomutanımız, Fettulah ile alakalı kandırıldığını, hata yaptığını ifade edip özür diledi biliyorsunuz. Allah affetsin bizi dedi. Ardından eski bir Genelkurmay başkanı da aynı teraneyi tekrarladı. Ne oldu onlara peki? Hiç bir şey. Ne olacak onlara peki? Hiç bir şey.

Eee?

Bu okullardaki mağdurlara ne olacak peki? Milli Eğitim Bakanı bir açıklama yapıyor mu? Hayır. Cumhurbaşkanı bir açıklama yapıyor mu? Hayır. Başbakan bir açıklama yapıyor mu? Hayır.

Fettullah’a ceza mı vereceksin? Canına ot mu tıkayacaksın? Sonuna kadar arkanda olalım. Bu ülkeye bu zararı vermek isteyen bir Allahsız için ne gerekiyorsa yapalım biz de vatandaş olarak. Lakin senin koskoca Devlet olarak tek çözümün okul kapatmak mı? O okul finansman sağlıyorsa FETÖ’ye, gelirlerine el koyarsın olur biter. Okulu kendine bağlarsın. FETÖ ile direkt teması olan öğretmenler mi var, eğitimciler mi var? Onlar için gerekli işlemleri yaparsın, kimseyi mağdur etmezsin. Nedir bu telaş, nedir bu pire için yorgan yakma durumu anlamıyorum.

Herif eski kanalında Fettullah Gülen beyefendi demiş, yalamış da yalamış… Şimdi millete orospu çocuğu diyor ekranlarda açık açık. Hala haber sunuyor.

Herif Hoca efendi demekten bir hal olmuş, sevgilerini göndermiş, saygılarını göndermiş. Şimdilerde cinlerden, perilerden bahsediyor. Hala Belediye Başkanı.

Millet Hoca efendi önünde el pençe divan durmuş, kimsede tık yok ama kadın şov dedi diye küfür kıyamet. Türkücünün teki bir de küfür ediyor. Eh, artık halk kahramanı olur Davutcum.

Eski Başbakan yardımcısı gözyaşları içerisinde vatanına davet etmiş Hoca efendiyi defalarca, şimdi “kandırdılar beni de lanet olası federaller” deyip yırtıyor ama binlerce öğretmen işsiz artık.

Ben inanmıyorum kardeşim.

Şu anda yapılanların, alınan kararların, söylenen sözlerin hiç birinin asıl hedefinin bu ülkenin kalkınması, FETÖ belasının def edilmesi olduğuna inanmıyorum.

Teknolojiye, bu adamların sözlerinden daha çok güveniyorum çünkü.

Bak, kaç Cuma oldu, hala Kabataş’ta kafasına çiş yapılan başörtülü bacının görüntüsünü izlemedik mesela.  Di mi usta?

Emre Dölcel