Gökçek’in paylaştığı ‘Lozan haritası’ Feribot seferleri haritası çıktı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in Twitter’dan paylaştığı ve “Lozan’da kaybedilen adalar”a ait olduğunu iddia ettiği haritanın, bir turizm şirketinin feribot seferlerini gösteren harita olduğu ortaya çıktı.

Saray’daki konuşmasında Lozan Anlaşmasını hedef alan Cumhurbaşkanı Erdoğan “1920’de bize Sevr-i gösterdiler. 1923’te bizi Lozan’a razı ettiler. Birileri de bize Lozan’ı zafer diye yutturmaya çalıştı.” demişti.

Erdoğan’ın açıklamalarının ardından Twitter’dan bir harita paylaşan Melih Gökçek, “Zeka küpü Lozan’cılar. Bak burnumuzun dibindeki bu lacivert renkli adaları Lozan’da Yunanistan’a verdik. Utanmadan lozan’a zafer diyorsunuz.” diye yazdı.

Ancak Gökçek’in paylaştığı haritada Lozan’la hiç ilgisi olmayan adalar, hatta Lozan’dan önce zaten Yunanistan’a ait olan adalar da seçiliydi. Gerçek ise kısa sürede ortaya çıktı. Odatv’nin haberine göre, Gökçek’in paylaştığı haritanın, bir turizm şirketinin feribot seferlerini gösteren harita olduğu ortaya çıktı.

gokcek-in-paylastigi-lozan-haritasi-feribot-seferleri-haritasi-cikti-192013-1.  Gökçek'in paylaştığı 'Lozan haritası' Feribot seferleri haritası çıktı gokcek in paylastigi lozan haritasi feribot seferleri haritasi cikti 192013 1gokcek-in-paylastigi-lozan-haritasi-feribot-seferleri-haritasi-cikti-192014-1.  Gökçek'in paylaştığı 'Lozan haritası' Feribot seferleri haritası çıktı gokcek in paylastigi lozan haritasi feribot seferleri haritasi cikti 192014 1

Kaynak: http://www.birgun.net/