Hayallerimiz, gençliğimiz, 6 senemiz sizin olsun…

Hayallerimiz, gençliğimiz, 6 senemiz sizin olsun…

6 yılımızı vatana hizmet edebilme arzusuyla verdiğimiz TSK’dan okulumuzun kapatılması dolayısıyla tasfiye edildik. Olsun… Gençliğimiz sizin olsun… 14 yasında ailemizden, sıcak yuvamızdan ayrılıp da geldiğimiz günün acısı sizin olsun. Göğsümüzün tam ortasındaki ‘öküzle’ uyandığımız pazar sabahları sizin olsun.

Bir pencere pervazında adadan ayrılan vapurları seyrederken döktüğümüz gözyaşları sizin olsun. Tüm hafta bekleyip de saçma sapan sebeplerle sevdiğimize, evimize, ailemize hasret bıraktığınız hastasonu cezaları sizin olsun. Silah, trampet taşımaktan kopan omuzlarımızın, uygun adım yürümekten sızlayan ayaklarımızın sancısı sizin olsun. Sizin olsun taburlarda beklediğimiz saatler. Sizin olsun uykumuzu bölüp de tuttuğumuz soğuk nöbetler. Sizin olsun bir ankesörlü telefon başında yaşadığımız sevdalar.

Sizin olsun kahrımıza dayanamayıp çekip giden sevgililer. Masadan aç kalkıp da oda oda dolaşıp yiyecek bir şeyler aradığımız geceler sizin olsun. Ellerimizi mahfeden boyalar, beynimizi uyuşturan cila kokusu sizin olsun. Sizin olsun izne çıkarken bindiğimiz vapura attığımız deparlar. Hatrımızı soran ailemize sırf canları sıkılmasın diye yarım ağız ‘iyiyim’ dediğimiz sohbetler sizin olsun. Her şeyi tek avuntumuz olan haftasonu izinlerine bağlayıp savrulan tehditler sizin olsun. Bağrılışlarla inleyen koridorlar sizin olsun. Karşısında hazırola geçip, ses çıkaramadığımız haksızlıklara mağruz kalıp incinen gururumuz sizin olsun.

Hayallerimiz, gençliğimiz, 6 senemiz sizin olsun…

Her şeyi aldınız umrumuzda değil de bizi birbirimizden ayırdınız ya hiç biri bu kadar acıtmadı.6 yıldır her şeyimizi paylaştığımız, her türlü zorluğa birlikte katlandığımız, yeri geldiğinde sevincine ortak olup yeri geldiğinde gözündeki yaşı sildiğimiz kardeşlerimizden ayırdınız bizi.Emin olun hiçbiri bu kadar acıtmadı…

Elveda Deniz Lisesi… Elveda Deniz Harp Okulu…

Vatana hizmet etmek için omzumuzu yıldızlarla doldurmaya gerek yok.Biz omzumuzda rütbe olmadanda vatanımızı ve bayrağımızı korumaya ve yüceltmeye devam edeceğiz.

Vatan Sağolsun
Salih Çelik
Hayallerimiz, gençliğimiz, 6  Hayallerimiz, gençliğimiz, 6  Hayallerimiz, gençliğimiz, 6  Hayallerimiz, gençliğimiz, 6  Hayallerimiz, gençliğimiz, 6   Hayallerimiz, gençliğimiz, 6 Hayallerimiz, gençliğimiz, 6 senemiz sizin olsun... a bos 73