İzdivaç var dediler, geldik. Evlilik programları acilen yasaklanmalı dedirtecek çok acayip eş adayları

İzdivaç Var Dediler Geldik

Evlen yazıp kişilerin kendini boşluğa bıraktığı, 70’lik dedelerin 20’lik kızları, 20’lik kızlarında ev – arsa tapusu aradıkları, çay içmek, elektrik almak gibi değişik jargonların döndüğü gündüz kuşağının canlı dizileri onlar.

Yıl 2006 ben o zamanlar çocuğum. Evlilik programları yeni yeni başlamışlar yayına. Bir Caner vardı. Caner işte hani şu sevgilisine kızıp kafasında bardak kıran, çatal dilli çocuk. Annesi Semra, sevgilisi Tülin ile bermuda şeytan üçgeni gibi izleyenleri içine çekerek ülkenin derdi haline gelmişti. Aradan onn sene geçmiş o Caner ve Tülin başka kanallarda, başka evlilik programlarında yine eş adaylarını aramaya devam ediyorlar. Çok anlamlı, çok sahici ve çok acayip. 

Sonra bir Naz var mesela. Zuhal Topal’ın programından Seda Sayan’a geçti diye büyük olay oldu. Sanki Real Madrid’ten Fenerbahçe’ye transfer olan futbolcu kadar konuşuldu. Bugünün gündemine oturdu falan filan… Çok ama çok acayip…

Hal böyle olunca reyting uğruna hemen hemen her kanalda mantar gibi türeyen bu evlilik programları izleyenlerin beynini yakmaya devam ediyor. 

Henüz izleme deneyimi yaşamamışlar için izdivaç programı nedir konulu birbirinden eğlenceli videoları sizler için derledim.

 Siprizli amca

Bir evlilik kriteri olarak ayakkabı numarası (59 sn)

Eş adayından özel rica: Kuşuma bakar mısın?

Hunharca danseden “bas gaza teyze”

İstemeyen aday Erdal’ın dramı 🙁

Büyük şok! Plazmadan mı nedir büyük gibiydi?

Gecede 3-5 defa banyo yapan teyze

Bakir Fikri Bey’in fantastik aday arayışı

Kaynak: https://storia.me/@fifident/canim-ulkem-f09hx