Japonya’da 30 Yaş Üstü Bakir Erkeklere Kadın Vücudu Dersleri Veriliyor

Japonya’da bakir erkeklerin kadın vücudunu tanımaları için nü modellerle çizim dersi verilmeye başlandı.

Japonya’da Ulusal Nüfus Enstitüsü ve Sosyal Güvenlik Araştırması‘nın yapmış olduğu araştırma sonuçları ortaya ilginç bir gerçeği çıkarıyor. 2010 araştırma sonuçlarına göre Japonya’daki hiç evlenmemiş 30 yaş üstü erkeklerin yüzde 25’i hayatında hiç cinsel ilişki yaşamamış.

Japonlar bu erkeklere yeni uydurdukları bir kelime olan “yaramiso” diye hitap ediyorlar. Yaramisolar Japonya’da fenomen haline gelmişler ve kadın vücudunu tanımaları için nü modellerle çizim dersleri veren bir kurs bile açılmış. Çizim dersleri ücretsiz ve dersle birlikte 100 sayfalık “Virgin Breaker” yani bakir kırıcı adlı bir kitap da veriliyor. Bu durumun sebeplerinden biri olarak görücü usulü evliliklerin azalması görülüyor.

Ülkenin ekonomik durumu sebebiyle ekonomik gücünü kayybeden erkeklerdeki özgüven azalması da sebeplerden biri olarak nitelendiriliyor. Kursa katılan 41 yaşındaki Takashi Sakai ise kendisini şöyle anlatıyor: “Hiç kız arkadaşım olmadı. İlgilenmediğimden değil. Kadınlara hayranım. Sadece doğru yolu bulamadım.” Sakai, kursa ilk katıldığında kadın vücudundan ciddi anlamda çok etkilendiğini de ekliyor.

jap-1  Japonya’da 30 Yaş Üstü Bakir Erkeklere Kadın Vücudu Dersleri Veriliyor jap 1jap-3  Japonya’da 30 Yaş Üstü Bakir Erkeklere Kadın Vücudu Dersleri Veriliyor jap 3jap-8  Japonya’da 30 Yaş Üstü Bakir Erkeklere Kadın Vücudu Dersleri Veriliyor jap 8jap-9  Japonya’da 30 Yaş Üstü Bakir Erkeklere Kadın Vücudu Dersleri Veriliyor jap 9jap-6  Japonya’da 30 Yaş Üstü Bakir Erkeklere Kadın Vücudu Dersleri Veriliyor jap 6jap-4  Japonya’da 30 Yaş Üstü Bakir Erkeklere Kadın Vücudu Dersleri Veriliyor jap 4jap-2  Japonya’da 30 Yaş Üstü Bakir Erkeklere Kadın Vücudu Dersleri Veriliyor jap 2jap-7  Japonya’da 30 Yaş Üstü Bakir Erkeklere Kadın Vücudu Dersleri Veriliyor jap 7jap-5  Japonya’da 30 Yaş Üstü Bakir Erkeklere Kadın Vücudu Dersleri Veriliyor jap 5

Kaynak: http://www.aylakkarga.com/