Kadıköy Moda’da kedi evi cinayeti. Psikolog Alper Engeler, kedi evi kurduğu için komşusu tarafından öldürüldü

Üsküdar’da kedilere ev hazırlamak isteyen gençlerin saldırıya uğramasının ardından Kadıköy’de de bir kişi kedi evi yüzünden öldürüldü. Kedilerin soğuktan korunması için kedi evi hazırlayan psikolog Alper Engeler, komşusu tarafından bıçaklanarak öldürüldü.

İstanbul Kadıköy’deki Moda’da kedi evi yüzünden cinayet işlendi. Edinilen bilgiye göre, 49 yaşındaki psikolog Alper Engeler, oturduğu apartmanın yakınındaki Ağabey Sokak’ta kaldırıma tahtadan kedi evi yaparken komşusuyla tartışmaya başladı.

İddiaya göre sözlü olarak başlayan tartışma daha sonra kavgaya dönüştü. Engeler tartıştığı kişi tarafından bıçaklandı. Çağrılan ambulansla hastaneye kaldırılan Alper Engeler yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.

“BU ÜLKE ÇIĞRINDAN ÇIKTI”

Çevresinde hayvan sevgisiyle tanınan Alper Engeler yakınlarını yasa boğdu. Engeler’in arkadaşı Zeynep Sırımoğlu olayın ardından Facebook hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Alper Engeler beslediği kediler yüzünden tartıştığı komşusu tarafından Moda’daki evine yakın bir yerde dün gece bıçaklanarak öldürüldü.

Bu dünya, bu ülke çığrından çıktı, kıyamet denen şey bu olsa gerek. Yuh diyorum, pes diyorum, başka da bir şey demiyorum” ifadelerini kullandı.

cumhuriyet.com.tr