Kadınlar bu konuda yalnız değil

Kadınlar bu konuda yalnız değil

Eğer size birinin or*azm taklidi yaptığını hayal etmenizi istesek, çok yüksek ihtimalle aklınıza direkt olarak bir kadın figürü gelecektir. Bunun nedeni; bilim insanları dahil toplumun neredeyse her kesiminin or*azm taklidini kadınlara özgü bir şey gibi varsaymaları yüzündendir.

Kadınlar bu konuda yalnız değil Kadınlar bu konuda yalnız değil Kadınlar bu konuda yalnız değil Kadınlar bu konuda yalnız değil  Kadınlar bu konuda yalnız değil Kadınlar bu konuda yalnız değil eaerkeklerAslında araştırmacılar, or*azm taklidi konusundaki araştırmalarında, erkeklere bu soruyu sorma zahmetine bile katlanmıyorlardı; çünkü cevabı kesinlikle bildiklerini düşünüyorlardı. Fakat güncel bir araştırma, bilinen her şeyi alt üst ediyor; çünkü bir çok erkek or*azm taklidi yaptıklarını dile getiriyorlar.

Ünlü erkek dergisi Playboy’da yayınlanan ve yaşları 18-29 arasında değişen 230 üniversite öğrencisi üzerinde yapılan bir araştırmaya göre, katılımcıların ortalama 4’te 1’i en az bir kez or*azm taklidi yaparak karşı tarafı gerçekten or*azm olduklarına inandırmışlar. Sonuçlar her ne kadar farklılık gösterse de, erkekler genellikle partnerlerinin kendilerini iyi hissetmeleri ve partneriyle aynı anda or*azma ulaşmak adına bu yola başvuruyorlar. Yani bu noktada or*azm taklidi, kötü se*s hayatı ya da tatminsizlik demek değil.

Or*azm taklidinin genellikle birkaç sebebi bulunuyor. Bunlar:

Se*si daha iyi hale getirmek.
Or*azma ulaşamayacak kadar sarhoş olmak.
Kendi istemediği, ancak partneri istediği için se*s yapmak.
Yine de, erkeklerin sahte or*azmı, ilişkileri için ister iyi olsun ister kötü, nihayetinde yaptıkları nedene bağlı olarak görülüyor.

Kaynak: lehmiller.com