Kadınların mast*rbasyon yapmasıyla ilgili unutulması gereken 7 söylence

Everyday Feminism internet sitesindeki “7 Myths About Women and Mas**rbation It’s Time to Unlearn Right Now” başlıklı yazıyı Emine Tanır, Gaia Dergi için çevirmiştir.

“Galiba stresli olduğum zaman daha çok mast*rbasyon yapıyorum.”
“Mast*rbasyon mu yapıyorsun?”

Bir erkek arkadaşımla yaptığım bu konuşma, birçok insanın sadece mast*rbasyon yapıyor olmakla kalmayıp bunu bir de utanmadan kabul etmemi öğrendikleri anki şaşkınlığı gösteriyor.

Bu arkadaşımla her zaman s*ks hakkında muhabbet etmemize ve ilişkilerimde cinsel açıdan aktif olmamı biliyor olmasına rağmen kendi kendimi tatmin edebiliyor oluşum onun aklının ucundan bile geçmemişti.

Web  Kadınların mast*rbasyon yapmasıyla ilgili unutulması gereken 7 söylence mast C3 BCrbasyon 1

Aslında bunun sebebi, kadınların cinsel dürtülerinin başka insanlar için olduğunu düşünmemizdir.

Çocukluk yıllarımda tesadüfen mast*rbasyonu keşfettiğimden beri, mast*rbasyon kendi arzularımı tatmin ettiğim bir şey oldu, başkalarının arzularını değil. S*ksi pozlar vermem ya da baştan çıkarıcı sesler çıkarmam. Mum yakmam ya da duşta erotik bir ambiyans oluşturmak için çabalamam. Kısacası, erkekler de dahil, başkalarının yaptıklarından farklı bir şey yapmıyorum. Bu da insanlar için büyük sürpriz oluyor.

Çünkü insanlar kadın mast*rbasyonunu ya po*nolarda ya da feminist hareketlerin bir parçası olarak görüyor, kadınlar normal günlük bir aktiviteymiş gibi mast*rbasyon yaptıklarında şaşırıyorlar.

999  Kadınların mast*rbasyon yapmasıyla ilgili unutulması gereken 7 söylence masturbasyon7

Mast*rbasyon alışkanlıklarını cinsiyetlere göre farklıymış gibi göstermek, farklı cinsellik görüşlerinin de ortaya çıkmasının nedenlerinden biridir. Biz bu anlayışa tutunduğumuz zaman gerçek insanların yerini basmakalıpların aldığı “erkekler Mars’tandır kadınlar Venüs’ten” (çift cinsiyetlilerden bahsedilmiyor bile) anlayışını güçlendirmiş oluruz.

Ayrıca bizler insanların empati kurmasını desteklemekten ziyade kadınları topluma egzotik birer yaratıkmış gibi gösteriyoruz.

Küçük bir not: Kadınlar ve mast*rbasyon hakkında düşüncelerimizin çoğu vaj*na ile alakalı söylencelerle ilgilidir. Kadınlar hakkındaki düşüncelerimizin çoğu yanlıştır. Vaj*na hakkındaki düşüncelerimizin çoğu yanlıştır ve doğal olarak bu ikisi arasındaki ilişkiye dair görüşümüz de yanlıştır. Bu nedenle bu makale doğuştan kadınlarla ilgili söylencelere odaklanacak. Benim perspektifimden işte doğuştan kadın olanlar hakkında unutmamız gereken bazı söylenceler:

888  Kadınların mast*rbasyon yapmasıyla ilgili unutulması gereken 7 söylence masturbasyon 2

Söylence#1: Kadınlar mast*rbasyon yapmaz

Batı kültüründen birçok insan erkeklerin mast*rbasyon yaptığını biliyor. Bu konu tartışmak için sevimli bir konu olmasa da, mast*rbasyonun erkekler için kaçınılmaz ve normal olduğundan eminler.

Kadınlar için durum hiç de böyle değil. İnsanların düşüncesine göre, bir kadın mast*rbasyon yapıyorsa bu anormal olduğu kadar saçma ve gereksizdir de.

Çocukluk yıllarımda ve gençliğimde mast*rbasyon yaptığım için kendimi sapık, nefsine düşkün ve suçlu hissederdim. Kimseye söylememiştim ta ki on beş yaşlarındayken oynadığım şişe çevirmece oyununa kadar. Bana soruluyordu ve ben de “doğruluk” demiştim. Soru “en büyük sırrın nedir?”di. Fısıldayarak “mast*rbasyon yapıyorum” dedim. Cevabımı duyan birkaç arkadaşım da “ben de” diye fısıldadı. Çoğumuzun böyle bir sırrı vardı ve bunu saklıyorduk, çünkü bu yaptığımızın normal olduğunu düşünmüyorduk.

777  Kadınların mast*rbasyon yapmasıyla ilgili unutulması gereken 7 söylence masturbasyon3

Aslında, araştırmaya göre, 18-22 yaş arası kadınların yüzde 92’si düzenli olarak mast*rbasyon yapıyor.

İnsanlar, kadınların s*ksüelitesinin ilişkilerinin çok ötesinde var olabileceğini düşünmüyor.
Lakin bizim cinsel arzularımız olağan ve normal bir durumdur ve herhangi birinin yardımı olmadan da canlandırılabilir.

Söylence#2: Kadınların mast*rbasyon yapması büyük bir fantezidir

“Herkes bilet almak için sıraya girsin çünkü kızımız mast*rbasyon yapacak!”

444  Kadınların mast*rbasyon yapmasıyla ilgili unutulması gereken 7 söylence masturbasyon4

Her yatağa girişimde, bazen bu anonsu duyar gibi oluyorum. Po*nolardaki ve bazı filmlerdeki tasvir edilen kadın mast*rbasyonu çok büyük bir gösteridir.

American Pie’da Shannon Elizabeth’in şehvetli bir şekilde soyunmasından, vücudunu okşamasından,Pleasantville’de Joan Allen’ın nefes nefese fısıldaması ve dünyaya renk katan o kendinden geçmiş yüz ifadesine kadar, filmlerde kadınların mas*ürbasyon yapmasının nasıl da büyük bir gösteriymişçesine sunulduğunu görebiliyoruz.

Filmlerde erkekler mast*rbasyon yaptığı zaman seyircinin uyarılması ya da görüntünün zarif ve güzel olması beklenmez. Örneğin, American Pie’da Jason Biggs’in mast*rbasyon sahnesi utanç verici olarak tasvir edilmiştir, s*ksi değil.

İzlediği po*nonun s*ksi olması beklenir ama kendisi s*ksi değildir. Çünkü insanlar erkeklerin mast*rbasyon yapmasındaki amacın kendi arzularını tatmin etmek için olduğuna inanır, halbuki kadınlar başkalarının arzularını harekete geçirmek için yapar.
İşin içine performans beklentisi girince kadın mast*rbasyonunun tasviri kadını kendi vücudunun dışına çıkarıyor ve mast*rbasyon yaparlarken bile kendilerinin obje gibi hissediyorlar.

Medyanın, kadın arzuları hakkındaki videoların ve bu konudaki makalelerin s*ks tasvirine maruz kaldıkça, partnerimin beni mast*rbasyon yaparken nasıl gördüğünü hayal etmeye başladım. Yüzümün nasıl göründüğünü merak edip kendimi mast*rbasyon yaparken izledim ve aslında çok sessiz masrbasyon yaparken bir anda sahte org*zm sesleri çıkarmaya başladım.

5555  Kadınların mast*rbasyon yapmasıyla ilgili unutulması gereken 7 söylence masturbasyon1

İşte bizi nesneleştiren şey tam olarak bu.

Tabii ki mast*rbasyon başkalarının önünde yapılabilir. Ama kadınlar nasıl göründüklerini, nasıl hissettiklerini ve mast*rbasyon sırasında nasıl ses çıkardıklarını merak ettikçe o andan uzaklaşıyor ve zevk alması da daha zor hale geliyor.

Beklenildiği üzere, kadınların yüzde 32’si nasıl göründüklerine odaklandığı için org*zm olmakta sorun yaşıyorlar. Bu kesinlikle sorun olmamalı, özellikle de birileri izlemiyorken.

Söylence#3: Mast*rbasyon yapan kadınlar fahişedir

Başka insanların düşüncesine göre, bir kadının kendisini uyarması, mast*rbasyon yapması o kadının herkesle ilişkiye girdiğini gösterir. Çünkü eğer bir kadın mast*rbasyon yapıyorsa kendi zevki için değil, po*no yıldızı olmak için yapıyordur.

Ayrıca bir başka görüş de, eğer bir kadın mast*rbasyon yapıyorsa sapıktır, macera arıyordur ya da çıldırmıştır. Eğer bir de bu yaptığı kötü şeyden konuşuyorsa bu da sapıklığın bir üst seviyesidir. Çünkü kadın bunu dürüst olmaktan ziyade erkekleri tahrik etmek için söylüyordur.

222  Kadınların mast*rbasyon yapmasıyla ilgili unutulması gereken 7 söylence masturbasyon6

Erkekler arasında mast*rbasyon yaptığımdan bahsettiğimde, bunu bir davet olarak algılayacaklar diye çok korkuyorum. Nasıl mast*rbasyon yaptığımızın ya da mast*rbasyon hakkında konuşmamızın kaç erkekle ilişkiye girdiğimizle alakası yok, aslında bazı insanlar partneriyle yaptığı s*kse alternatif olarak mast*rbasyon yapıyor.

 

Mast*rbasyon da aynı su içmek, nefes almak gibi fiziki bir ihtiyaçtır. Mast*rbasyon yapan bir kadının s*kse çok düşkün olduğunu düşündüğümüz zaman, mast*rbasyonun aslında cinsiyet fark etmeksizin basit bir fiziki ihtiyaç olduğunu yok sayıyoruz.

Söylence#4: Mast*rbasyon yapan kadınlar daha duygusaldır

Bilinen bir düşünceye göre, kadınlar kendilerini aşkla dolu bir ilişkide ya da konuşmada hayal ederken, erkekler daha açık ve hızlı fantezilere sahiptir.

Ah! Doğru ya, biz mumlar yakıp erotik bir ambiyans için vücut kremleri süreriz ve zihinlerimizi, beden ve ruhlarımızı birleştiririz.

Hadi ya?! Tabii ki de deneyimlerimizi daha iyi hale getirmek için mast*rbasyon yapmamızın kötü bir yanı yok, ama bilin isterim ki çoğu kadın için mast*rbasyon yapmak, uykuya dalmadan önce birkaç dakika kendine dokunmak kadar basit.

Ve evet, bilinmesi adına, biz de açık saçık fanteziler kuruyoruz. Ayrıca – erkeklerin de böyle fanteziler kurduğundan eminim – birazcık garip fantezilerimiz var. Bazen mast*rbasyonumu bitirir bitirmez kendime “Bu hayaller nereden geliyor ya?” diye soruyorum.

1111  Kadınların mast*rbasyon yapmasıyla ilgili unutulması gereken 7 söylence masturbasyon2

Söylence#5 : Kadınlar po*no izlemez

Erkeklerin s*kse daha yatkın olduğuna inanılırken, kadınların masum olduğuna ve duygu dolu birlikteliklerin dışına çıkamayacağına inanıyorlar. Kadınlar masum düşünceler dışında s*kse dair bir şey izlemez, hayal etmez çünkü onlar için sadece sevimli duygular vardır, gibi bir düşünce hakim insanlarda. Hayallerinizi yıktığım için özür dilerim ama bakın size ne diyeceğim: Kadınlar po*no izler. Her türde po*no izler. Çok korkunç değil mi?
Daniel Bergner’a göre po*no izleyicilerinin üçte birini kadınlar oluşturuyor.

Maalesef ki, bazı kadınların yetişkin filmlerini sevmesine rağmen, bu filmlerde kadınların küçük düşürücü durumlarda kaldığına tanık oluyoruz. Bir de kamerayı iyice kadına yöneltiyorlar ki, izleyiciler kadını daha iyi görebilsinler. Ki zaten çoğu po*noyu zevk almayan, sahte org*zm sesleri çıkaran ve doğal bedenlere sahip olmayan kadınların ve heteros*ksüel erkeklerin ele geçirdiğini biliyoruz.

Ama devir değişiyor millet! Artık feminist po*nolar var.

Kadınların po*nolardan beklentisi, kadının zevkini de ön plana çıkarıp merkeze koymalarıdır. Herkesin bilmesi gereken bir şey vardır ki o da, kadınların po*no izlediği ve kamera önünde olmaktan ziyade kameranın arkasında kalmayı tercih ettiğidir.

Söylence#6: Mast*rbasyon erkeklerin doğasında vardır, kadınlar sonradan öğrenir

Hiç şüphesiz ki kadınların arzuları bastırılmıştır. Bazı kadınlar kendi vücutlarını keşfetmeye bile çekinmektedir.

Kadınların yüzde 72’si 18 yaşından önce mast*rbasyon yapmaya başlıyor ve çoğu kadın mast*rbasyon yapmayı tesadüfen keşfediyor.

14141  Kadınların mast*rbasyon yapmasıyla ilgili unutulması gereken 7 söylence masturbasyon 4

Bana inanmıyorsanız, Nancy Friday’in erken yaşta cinsel arzularını keşfeden kadınlar hakkında yazdığı bir hikâye kitabı var, onu bulup okuyabilirsiniz. Bir insana kendi vücudunu keşfetmesini öğretmekte hiçbir sorun yoktur. Tekrar söylüyorum, kadınların daha az cinsel arzularının olmasına ve sadece diğerlerinin kafasında canlandırdıkları gibi s*ks yapıyor olmasına dair düşünceler var.

Bazı insanlar mast*rbasyonun ne olduğunu öğrendikten sonra deniyorlar ve tökezliyorlar. Ama vücudumuzun nasıl çalıştığını bilmemiz gerektiğini söylediğimizde bu küstahça karşılanabiliyor. Çoğu kadının sonradan öğrenerek değil de doğal olarak mast*rbasyon yaptığını öğrenmemiz gerek.

Söylence#7: Kadınlar güçlü olabilmek için mast*rbasyon yapar

Kadınların baştan çıkarmak için mast*rbasyon yapması söylentisinin yanı sıra, feminist bir duruşla mast*rbasyon yapanlar da vardır. İkinci durum cesaret verici olabilir ama aslında kadını kurnazca bir şekilde yine objeleştirir.

3131313  Kadınların mast*rbasyon yapmasıyla ilgili unutulması gereken 7 söylence masturbasyon5

Kadınların özgürce mast*rbasyon yapması, kendi vücutları için daha iyi hissetmelerini sağlar. Eğer kendini tatmin edebiliyorsan s*ksi hissedersin; s*ksi hissetmek için başkasına ihtiyacın yoktur.

Mast*rbasyon o iğrenç gördüğün bedeninle bile zevk alabileceğin kişisel bir deneyimdir. Kimse erkeklerin kendi vücutlarıyla alakalı daha iyi hissetmeleri için mast*rbasyon yaptıklarını söylemez çünkü tekrar söylemek gerekirse, erkeklerin mast*rbasyonu görüntüleriyle alakalı değildir.

Tüm bunların dışında, kadınlar güçlü olabilmek için mast*rbasyon yapmaz. Güçlü olabilmek için herhangi bir şey yapmak zorunda değiliz. Biz ne istiyorsak ona ihtiyaç duyuyoruz.
Kadınların kendi arzularını tatmin etmek yerine s*kste daha güçlü olabilmek için mast*rbasyon yaptığı fikrine karşı olan feministleri takdir ediyorum.

kadınların arzu eksiklikleriyle ilgili tüm saçmalıklar reddedilmelidir. Tüm bu söylentiler yüzünden kadının kendine olan güveni ve bağımsızlık arzusu hiçbir zaman azalmamalıdır.

Tüm bu söylentiler mast*rbasyonun kişisel bir deneyim olmasına ve bunu insanlara anlatmamız gerektiğine dair ortak bir düşünceye sahip.

Her cinsiyetten insanlar kadınların mast*rbasyon yapmasını değişik amaçlara bağlıyor, ama herhangi bir amacımız olmasına gerek yok ki. Mast*rbasyonu s*ksi görünmek için yapmak zorunda değilsin, böyle hissettiğin için yapabilirsin. Toplum ve medya kadınları olduğundan fazlası olarak göstermeyi sever ve kadınları da olduğundan fazlası yapmaya çalışır. Ama onların istediği gibi olmak zorunda değiliz.

Bizler herhangi bir idealin cisimleşmiş halleri değiliz

Kaynak: https://gaiadergi.com

Not: Yazıdaki sansürleme hakkında; Sitemizin tek gelir kaynağı Google reklamlarıdır ve google bu sansürlenen kelimelere izin vermediği için sansürlemek zorunda kaldığımızı belirtmek isteriz.