Kanser hücrelerini yok eden 11 yiyecek

İnsanın bağışıklık sistemi, protein ve enzimlere sahip olduğu için kanser hücrelerini doğal yolla öldürecek güce sahiptir.

Bu yiyecekler de bunu kolaylaştırıyor.

Üzüm
uzum Kanser hücrelerini yok eden 11 yiyecek uzum
Üzümler, anti-oksidan bakımından zengindir. Özellikle bağırsak yolundaki kanser hücrelerinin büyümesini engelleme özelliğine sahiptir.
Spirulina yosunu

Spirulina yosunu Kanser hücrelerini yok eden 11 yiyecek Spirulina yosunuSpirulina yosunu B, E, K vitaminleri ve beta karoten bakımından zengindir. Bünyesinde bulundurduğu demir ve magnezyumla da birlikte özellikle meme kanseri hücrelerinin gelişimini engellediği görülmüştür.

Haşhaş
Haşhaş Kanser hücrelerini yok eden 11 yiyecek Ha ha
Haşhaş yağı, Vücutta doğal olarak kanserle savaşan bir madde olan melatonin seviyesini yükseltir.
Domates
Domates Kanser hücrelerini yok eden 11 yiyecek Domates
İçerdiği lökopen sayesinde kanserle savaşır.
Mantar
Mantar Kanser hücrelerini yok eden 11 yiyecek Mantar
Anti-viral ve anti-kanser etkiye sahip 50’den fazla mantar türü olduğu tespit edilmiştir. 5000 yıldan uzun bir süredir medikal alanda kullanılan mantarın çeşitli kanser türleri üzerine etkisi kanıtlanmıştır.
Klorella
Klorella Kanser hücrelerini yok eden 11 yiyecek Klorella
Klorella, kanseri önleyen kimyasallar içeren bir bitkidir. Aynı zamanda dokuların oksijenini de artırdığından, kanser hücreleri oksijenli dokularda üreyemezler.
Sarımsak
Sarımsak Kanser hücrelerini yok eden 11 yiyecek Sar msak
Sarımsağa aromasını ve tadını veren ‘alisin’ maddesi dünyanın en güçlü anti-oksidanıdır. Bunun yanı sıra içerdiği bir başka maddeyle de kanser hücrelerini yalnızca 24 saatte
öldürdüğü gösterilmiştir.
Turpgiller
Turpgiller Kanser hücrelerini yok eden 11 yiyecek TurpgillerRoka, brokoli, lahana, turp, kıvırcık gibi sebzeler, vücutta çözüldüğünde kanser hücreleriyle savaşan içeriklere sahiptirler. Aynı zamanda vitamin ve mineral bakımından da zengindirler.
Yeşil çay
Yeşil çay Kanser hücrelerini yok eden 11 yiyecek Ye il  ay
Kateşin denilen bitki flavonoidlerini içeren yeşil çay, damar sistemi hücreleri üzerinde etkilidir. Kanser hücrelerinin üremesini engeller.
Zencefil
Zencefil Kanser hücrelerini yok eden 11 yiyecek ZencefilZencefilin anti-inflamatuvar özelliği sayesinde tümör hücrelerini %56 oranında azalttığı gözlenmiştir. Bu nedenle özellikle kemoterapi gibi kanserin tedavisinde kullanılır.
Zerdeçal
Zerdeçal Kanser hücrelerini yok eden 11 yiyecek Zerde al
Zerdeçal, doğada bulunan en güçlü anti-oksidanlardan biri olan kürkümini barındırır. Anti-inflamatuvar etkisi sayesinde kanser hücrelerini engellemesinin yanında olan hücrelerle de savaşır.
Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/