Kaplan, aslan ve ayının 15 yıllık dostluğu

Kaplan, aslan ve ayının 15 yıllık dostluğu

Hayvanat bahçeleri aslında birer hayvan hapishanesinden başka hiçbir şey değildir. Sırf insanlar gidip “aaa” desin diye oraya hayvanları hapsederler. Bu lüksü bize insanın türcü ayrımcılığı sunuyor. Oysa insan sadece bu küçük ayrımcı tutumdan vazgeçse dünya üzerindeki yüzlerce hapishaneden binlerce hayvan gerçek evi olan ormanlarına, dağlarına dönebilirdi. Tabii insan para ve güç için onların yaşam alanlarını yok etmeseydi.

Bugün doğada rakip olan canlıların mecbur kaldıklarında ve kavga edecekleri sebep olmadığında nasıl da dost olabileceklerinin kanıtlarından birini göstermek istiyoruz.

15 yıl önce Atlanta civarında yapılan bir uyuşturucu operasyonunda bir bodrum katında bulunan bu üç hayvan kurtarıldıktan sonra Noah’s Ark barınağına taşındı. Aslan, ayı ve kaplan birbirinin en yakın dostu oldular ve o günden beri hiç ayrılmadılar.

İnsanlar onlara “brothers” (kardeşler) ismini taktı. Ayı Baloo, Aslan Leo ve Shere Khan kaplan henüz bir yaşında yokken tanıştılar ve birbirlerini çok ama çok seviyorlar.

hayvan dostluğu 1 Kaplan, aslan ve ayının Kaplan, aslan ve ayının 15 yıllık dostluğu hayvan dostlu C4 9Fu 1

Bulunduklarında hepsinin bakımsızlıktan dolayı çeşitli hastalıkları vardı. Fakat tedavi ile hepsinin üstesinden geldiler.

hayvan dostluğu 2 Kaplan, aslan ve ayının Kaplan, aslan ve ayının 15 yıllık dostluğu hayvan dostlu C4 9Fu 2hayvan dostluğu 3 Kaplan, aslan ve ayının Kaplan, aslan ve ayının 15 yıllık dostluğu hayvan dostlu C4 9Fu 3hayvan dostluğu 4 Kaplan, aslan ve ayının Kaplan, aslan ve ayının 15 yıllık dostluğu hayvan dostlu C4 9Fu 4hayvan dostluğu 5 Kaplan, aslan ve ayının Kaplan, aslan ve ayının 15 yıllık dostluğu hayvan dostlu C4 9Fu 5hayvan dostluğu 6 Kaplan, aslan ve ayının Kaplan, aslan ve ayının 15 yıllık dostluğu hayvan dostlu C4 9Fu 6

Kaplan, aslan ve ayının  Kaplan, aslan ve ayının  Kaplan, aslan ve ayının  Kaplan, aslan ve ayının   Kaplan, aslan ve ayının Kaplan, aslan ve ayının 15 yıllık dostluğu hayvan dostlu  u 7“Kardeşler” hâlâ aynı barınakta kendileri için ayrılmış bölümde yaşamlarını sürdürüyor.

Kaynak: https://gaiadergi.com/kaplan-aslan-ayinin-15-yillik-dostlugu/