Köy muhtarı dertli: Vatandaşlarımız çoğu zaman cenabet geziyor

Niğde’nin Çamardı ilçesine bağlı 600 haneli Yelatan köyündeki su sıkıntısı vatandaşların tepkisini çekerken, muhtar İrfan Aslan da, “Vatandaşlarımız çoğu zaman cünüp geziyor” diye dert yandı.

Bir köy sakini, “Abdest almakta güçlük çekiyoruz. Köyde birçok kişinin atı, arabası yok. Su getirecek durumu yok. Yaşlılar ne yapacak. Su sıkıntısı nedeniyle komşularımızla da kötü oluyoruz. Su açıldığı zaman bizim evimiz yukarıda olduğu için su gelmiyor. Komşumuzun evine su geliyor. Haliyle tartışmalar yaşanıyor.

Yetkililerin bu sıkıntıyı gidermesini bekliyoruz” diye tepki gösterdi. Yelatan Köyü’nün su sorununa dair konuşan muhtar Aslan, köylülerle birlikte yetkililere su sıkıntısının giderilmesi için bir çok defa müracaat ettiklerini ancak bir çözüm bulunamadığını söyledi.

‘CÜNÜP GEZDİRMENİN DE GÜNAHI VAR, İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN’

Aslan, devletten iş veya para değil sadece su sorununu çözümü için destek beklediklerini belirtti: “Yelatan Köyü’ne su az, yetersiz geliyor. Evlerimiz engebeli arazide bulunduğu için yukarıdaki evlere su ulaşmıyor. Bunun için durmadan su kesintisi uygulamak zorunda kalıyoruz. Gelen misafirler su azlığı nedeniyle lavabo ihtiyaçlarını bile gidermekte sıkıntı yaşıyorlar. Köylülerimiz su ile ilgili olan sıkıntılarının büyük çoğunluğunu gideremiyor. Günlerce su çıkmıyor.

Vatandaşlarımız çoğu zaman cünüp geziyorlar. Herkes işçi bu köyde. Gariban bir köy. Ben oğluma iş istemiyorum. Köylüme de fabrika istemiyorum. Köylüme içme suyu istiyorum. Cünüp gezdirmenin de günahı var. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın. Bu sorun çok basit çözülecek bir sorun.” Çamardı Kaymakamlığı ise su sorunu ile ilgili açıklama yapma yetkilerinin bulunmadığını belirtti.

Kaynak: https://tr.sputniknews.com/