“Küçüğün rızasıyla” diyorlar. Bu yasayı savunan herkes benim “küçük”ümü yesin!

“KÜÇÜK”

Lafı eveleyip gevelemeyelim.

Büyük bir iyi niyetle, dünkü yasa tasarısını yanlış yorumlamış olabileceğimizi düşünen arkadaşlar var. Her zaman söylüyorum, biz karşımızdakiler kadar kötü olamayız. Bu yüzden de bir şekilde, belki de biz çok önyargılı davrandık diye endişelenen dostlarım oldu. Elbette hükümet tükürse “yarabbi şükür” diyecek olan omurgasızlar da bizlerin bu yasa tasarısını sulandırdığını iddia ediyor.

“Küçük” 14 yaşında kocaya kaçıyor, 15 inde çocuk doğuruyor. Yani “kocası” tecavüz etmiyor, gönül rızası ile ilişkiye giriyor. Bu yasa tasarısı da işte bu durumdaki “mağdur” ları kapsıyor. Doğru anlamışım değil mi?

Hah, iyi.

Şimdi; 14 yaşındaki kızla evlenip onu hamile bırakan adam mağdur değil “tecavüzcü”dür. Kanunları bilmemek veya cehalet mazeret değildir. Çek silahı vur birini o halde. “Valla bilmiyodum suç olduğunu” deyince serbest mi bırakılıyorsun?

14 yaşında bir “küçük” e sigara satılmasına izin verme, 14 yaşındaki bir “küçük” e içki satılmasına izin verme, 14 yaşındaki bir “küçük” e ehliyet alma izni verme, 14 yaşındaki bir “küçük” e oy kullanma izni verme, 14 yaşındaki bir “küçük” e evi terkedip istediği yerde yaşama izni verme ama 14 yaşındaki o “küçük” kocaya kaçınca “gönül rızası var” de ve o kocayı “mağdur” ilan et Devlet gözünde. Gönül rızası ile içki satın aldırmadığın, gönül rızası ile içki içirmediğin “küçük” ten bahsediyorum.

Has…tir ordan!

11 yaşında evlenen, evlendirilen “küçük” var ulan bu ülkede! Tut elinden, gir bir oyuncakçıya, hangi oyuncağı alacağına 45 dakika boyunca karar veremez oğlum o “küçük”! Kocasına nasıl karar versin???

Sapıksınız. Tecavüzcünün önde gidenisiniz…

“Küçüğün rızası” dedi o Bakan dün lan… Küçüğün rızası… Kulağımda çınladıkça aklımı oynatacak gibi oluyorum.

Basta da söyledim; lafı eveleyip gevelemeye gerek yok. “Küçük” dediğiniz yavrular ile evlenen, o yavruları evlendiren, o yavruların evlenmesi ve evlendirilmesine göz yuman herkes tecavüzcüdür gözümde ve bu yasa ile tecavüz meşrulaştırılmaktadır. Ortada iyi niyet falan da yoktur!  Biraz ağır olacak biliyorum.  Ancak,

Bu yasayı savunan herkes benim “küçük”ümü yesin!

Emre Dölcel