Oh çok şükür. Hadi gözümüz aydın. Diyanet’ten yeni proje: Üniversite Kuran Kursu!

Diyanet İşler Başkanlığının tartışmalı projeleri giderek artıyor. Bu projelerden biri de üniversite kampüslerinde yaz Kuran kursları açmak…

Diyanet İşleri Başkanlığının eğitimden sağlığa, kamu düzeninden iş yaşamına kadar her alanda faaliyet göstermeye başlamasıyla birlikte, bu kurumun tartışmalı durumu ve konumu her geçen gün daha da büyüyor.

Cumhuriyet‘ten Sinan Tartanoğlu‘nun haberine göre, Diyanet İşleri Başkanlığı “4-6 yaş grubu çocukların velilerine de değerler eğitimi verilmesi”, “Din hizmetleri alanında radyo tiyatrolarının hazırlanması”, “Kuran kurslarına devam eden öğrenci sayısının 200 binden 305 bine çıkarılması”, “Üniversite kampuslarına yaz Kuran kursu açılması” projeleri üzerinde çalışıyor.

Buna göre, vaaz ve hutbelerde, terör olaylarının “dini ve ahlaki eksiklikler” neticesinde ortaya çıktığı vurgulanacak. Birlik ve beraberliği tehdit eden unsurlar belirlenecek, sorunların çözümü için konferans ve sempozyum düzenlenecek.

Diyanet İşleri Başkanlığının 2017 yılı performans programına koyduğu hedefler arasında “İslamın toplumun tüm kesimleri tarafından doğru öğrenilmesine ve anlaşılmasına katkı sağlamak” amacıyla, yurtiçinde toplamda 15 bin 500 konferans, panel, sempozyum, seminer, çalıştay ve eğitim programı düzenlenmesi de öngörülüyor. Personel ve ailesine evlilik ve aile ile ilgili eğitimler deverilecek.

kaynak: http://haber.sol.org.tr/toplum/diyanetten-yeni-proje-universite-kuran-kursu-175795