Okudukça şaşıracağınız, P*rno yıldızları hakkındaki ilginç bilimsel gerçekler

P*rno Yıldızları Hakkındaki Bİlinmeyeler

Bir çoğumuz cinsel içerikli filmlerde yer alan p*rno yıldızlarının kişilik yapılarını ve bu kişilerin toplumun geneline göre psikolojik rahatsızlıklar barındırıp barındırmadıklarını merak etmişizdir.

Bu konu üzerine yapılmış olan araştırmalar oldukça sınırlı, çünkü p*rno yıldızlarına ulaşabilmek ve veri toplamak tahmin edebileceğiniz gibi kolay bir iş değil. Fakat geçtiğimiz günlerde “Cinsellik Araştırmaları Dergisi (Journal of S*x Research )”nde bu konuyla ilgili yeni bir araştırma yayınlandı.

Dünyanın en çok takip edilen cinsellik bloglarından biri olan Lehmiller.com’un derlediği araştırma sonuçlarını sizlerle paylaşmak istedik. İşte p*rno yıldızlarıyla ilgili ortaya çıkan ilginç bilimsel gerçekler;

  • Araştırma, daha önce cinsel içerikli filmlerde yer almış olan 177 kadın katılımcı üzerinde yapılmış.
  • Katılımcılardan, çekimler sırasında yaşadıkları cinsel deneyimlerde aldıkları zevki 1-10 arasında puanlamaları istendiğinde, kadınların %69’unun aldıkları zevki 10 olarak numaralandırdığı, %2’den daha az bir kısmının ise 5 puan ya daaha düşük bir puanla değerlendirdiği gözlenmiş.
  • P*rno yıldızlarının %67’si cinsel yönelimlerini “bis*ksüel”, yani “iki cinse de ilgi duyan”, olarak açıklıyor.
  • Katılımcıların kamera karşısındaki partnerleri haricinde, tüm hayatları boyunca beraber oldukları kişilerin sayısı ortalama 74.9
  • Son 1 senede beraber oldukları partner sayısının ortalaması ise 9.6
  • P*rno yıldızlarının %23.7’si daha önce alkol bağımlılığı olduğunu rapor etmiş.
  • Katılımcıların ilk cinsel ilişki deneyimlerini yaşadıkları ortalama yaş 15.1
  • Bu bireyler normal bir kişinin tüm hayatı boyunca sahip olması gerektiği partner sayısını ortalama 21.7 olması gerektiğini belirtmişler.
  • P*rno yıldızları, daha önce hiç cinsel içerikli film izlememiş olan bireylere göre daha yüksek özgüvene, cinsel hazza ve maneviyata sahip.

Not: Yazıda ki sansürleme hakkında, sitemizin tek gelir kaynağı google reklamlardır. Sansürlediğimiz kelimeleri de google yasaklı kabul edip, yayımlanması halinde reklam gösterimlerine izin vermemektedir. Bunun için sizlerden özür dileriz.

Kaynak: http://www.uplifers.com