Okullara Yeni Ders Geliyor: R.Tayyip Erdoğan’ın Hayatı ve Eserleri

Milli Eğitim Bakanlığı Müfredat Belirleme Kurulu tarafından, yeni ders yılı için önerilen dersler arasında ‘Recep Tayyip Erdoğan’ın Hayatı ve Eserleri’ adlı yeni bir ders olduğu öğrenildi. 2016-2017 eğitim yılında, ilk ve orta dereceli okullarda programa eklenecek yeni dersin daha sonraki yıllarda üniversitelerde de okutulmaya başlanması düşünülüyor.

Seçmeli Ders Olarak Haftada İki Saat Okutulacak
Müfredat Belirleme Kurulu’nun çalışmaları hakkında bilgi veren üst düzey bir bakanlık yetkilisi, ilk aşamada seçmeli ders olarak planlanan Recep Tayyip Erdoğan’ın Hayatı ve Eserleri dersini seçmeyen öğrenciler hakkında disiplin soruşturması açılarak, öğrencilerin okuldan uzaklaştırılacağını belirtti. Haftada iki saat olarak okutulması düşünülen dersin içeriği henüz tam olarak açıklanmazken, kuruldan sızan bir raporda aşağıdaki başlıklar göze çarptı:

  • Recep Tayyip Erdoğan kimdir?
  • Küçük Recep’in Aile Hayatı ve Çocukluk Dönemi
  • İlk Gençlik Yılları ve Ticaret
  • Kasımpaşa’dan Aksaray’a Erdoğan’ın Siyasi Yaşamı
  • Ananı da Al Git’ten One Minute’a Kadar Tüm Özdeyişler
  • Erdoğan’ın Eserleri (I): Duble Yollar
  • Erdoğan’ın Eserleri (II): Stabilize Yollar
  • Erdoğan’ın Eserleri (III): Diğer Yollar

MEB: Pilot Uygulamada Derse Katılım Oranı % 129 Oldu
Kurulun bildirdiğine göre Konya genelinde yapılan pilot uygulamalarda derse katılım oranı % 129 olarak gerçekleşti. Muhabirimizin aldığı bilgilere göre, derse katılmayan öğrencilerin disiplin kuruluna verileceğinin duyulması üzerine bazı öğrenciler işi sağlama almak için derse anne ve babalarını da getirmeye başladılar. Bu gelişmeye okul yönetimlerinin de yeşil ışık yakması üzerine derslere katılım giderek arttı.

İkinci yarıyılda sadece derslere girmeyen öğrenciler değil, derse gelmeyen velilerin de fişleneceğinin duyulmasıyla, tüm veliler derse akın etti. Kaparoz muhabirinin ulaştığı, adını söylemek istemeyen bir veli “Aslında bizim işimiz gücümüz var ama bazı öğrenciler derse sülalesini getirmeye başlayınca biz de zorunluluk hissedip derslere girmeye başladık. Gerçekten çok zevkli bir ders, şu an Başkomutan Erdoğan’ın Davos Çıkartması bölümünü işliyoruz, haftaya da Pensilvanya Meydan Muharebesi konusuna başlayacağız” dedi.

Kaynak: https://kaparoz.com/