Ölümü Dahi Enteresan Bir Rus Efsanesi: Grigori Rasputin

1872 yılında doğan bir rus keşiş Rasputin. Çocuk yaşlarda doğaüstü yetenekleri olduğuna ve hastalıkları iyileştirdiğine inanılır. Sonrasında Rusya’da hem din hem de devlet işlerinde etkili olmaya başlar. Bir de s*ks maceraları ile ünlüdür. Kendisinden nefret eden bir grubun suikastına kurban gitmiş ancak ölümü bile sıradan olmamış.

bi rus efsanesi… rasputin’in inanılmaz bi ikna gücü vardır, konuştuğu insanları adeta hipnotize eder, hatta istese rusya ordusunu bi anda kendi ordusu haline getirebilir (bilemiorm tam olarak), küçükken en vahşi atları bile sadece konuşarak sakinleştirdiği öne sürülür.

rasputin uzun yıllar rus hanedanını ve sarayı etkisi altına almış, hanedan üzerindeki etkisiyle devleti denetlemiştir.

rassputinnn  Ölümü Dahi Enteresan Bir Rus Efsanesi: Grigori Rasputin rassputinnn

çariçe aleksandra, ailede ırsi olan hastalığını ancak onun tedavi edebileceğine inanır, kadınlara olan düşkünlüğüyle ünlenen rasputin tüm dünyada bi “s*ks makinası”  yaftası yemiştir adeta. 

rassputinnn2  Ölümü Dahi Enteresan Bir Rus Efsanesi: Grigori Rasputin rassputinnn2rusya’nın birinci dünya savaşı’na girmesiyle çarın saraydan ayrılarak cepheye gitmesiyle çariçe aleksandra’yla olan ilişkileri daha da samimi bir hal alır.

rasputin’i tanrı’nın bir elçisi olarak gören çariçe ile mektuplaşmaya başlarlar. bu mektuplarda görülür ki rasputin çariçeyi de ayartmıştır.

rassputinnn23  Ölümü Dahi Enteresan Bir Rus Efsanesi: Grigori Rasputin rassputinnn23

Çar Nikolay ve Çarice Alexandra
bu dedikoduları duyan saray ahalisi bundan rahatsız olur ve rasputin’e gizliden nefret duyarlar. bu nefret, onu öldürmek için planlar kurmalarını sağlar. rasputin çariçe’ye yazdığı bir mektupta bir kehanette bulunur. “eğer beni öldürürlerse, sizin aileniz de en geç 2 sene içinde öldürülecektir.”
rassputinnn234  Ölümü Dahi Enteresan Bir Rus Efsanesi: Grigori Rasputin rassputinnn234
daha sonra çarın bir akrabası tarafından zehirli bir şarap ile öldürülmek istenir fakat rasputin zehir falan dinlemez. bunu gören eleman, 2 el ateş eder ama kurşunlar da rasputin’e etki etmez. daha sonra saraydan kaçan rasputin, nehirde boğulmuş olarak bulunur. rasputin’in kehanettinden sonra çariçe, ölümü beklemeye* başlar. gerçekten de romanov ailesi kurşuna dizilirek öldürülürler. ayrıca bu adam okuma yazma da bilmezmiş. ölüm tarihi 1916 olarak bilinmektedir.
Pe**nisi St Petersburg’daki er*tizm müzesinde meraklılarının beğenisine sunulmuş yegane insan. Meraklısı buraya tıklayarak ilgili uzvu görebilir 🙂

Not: Yazıda ki sansürleme hakkında, sitemizin tek gelir kaynağı google reklamlardır. Sansürlediğimiz kelimeleri de google yasaklı kabul edip, yayımlanması halinde reklam gösterimlerine izin vermemektedir. Bunun için sizlerden özür dileriz.

kaynak: https://seyler.eksisozluk.com