Pasaportuna el konulan Bağdat: Beni devrimcilikten alsınlar

Pasaportuna el konulan Bağdat: Beni devrimcilikten alsınlar, ne FETÖ’cüsü yahu

Dün akşam saatlerinde Yunanistan’dan Türkiye’ye gelen Diken yazarı gazeteci Hayko Bağdat’ın pasaportuna havalimanı polislerince el kondu. Bağdat şu yorumu yaptı: “Beni alacaklarsa solculuktan, devrimcilikten alsınlar; ne FETÖ’cüsü yahu!”

Pasaportuna el konulan Pasaportuna el konulan Pasaportuna el konulan Pasaportuna el konulan Pasaportuna el konulan Pasaportuna el konulan Pasaportuna el konulan  Pasaportuna el konulan Pasaportuna el konulan Bağdat: Beni devrimcilikten alsınlar haykobagdat2 1Bağdat, havalimanında yaşadıklarını şöyle anlattı: “İki polis beni çevirerek pasaportumu aldı. Polisler beni tanımıyordu ve mesleğimi öğrenmek istediler. Ben de gazeteci olduğumu söyledim. Bunun üzerine hangi televizyon kanalında olduğumu merak ettiler: ‘İMC TV’ dedim. Cemaat’in kanalı mı o diye sorunca, ‘Hayır. Kürtlerin kanalı. Hangisi daha tehlikeli?’ diye yanıt verdim.

Gülerek, ‘Bu aralar ikisi de tehlikeli’ dediler. Hakkımda gözaltı kararı olmadığı için pasaportuma el konulduktan sonra bırakıldım.”

İçine doğduğum tek cemaat ‘çok afedersiniz’ Ermeni Cemaati

Gülen Cemaati’ne yakınlığıyla bilinen ve 15 Temmuz darbe girişimi öncesi kayyum atandıktan sonra kapatılan Bugün TV’de bir dönem yaptığı program nedeniyle Cemaatçi olarak anılmış olup olamayacağını sorduğumuz Bağdat, şu yanıtı verdi: “Yaptığım programlara Tuğrul Türkeş’ten, Gürsel Tekin ve Selahattin Demirtaş’a her çevreden insanı konuk olarak aldım. İlk günden bu yana Dink cinayetinde, Gezi olaylarında ve Roboski katliamında sokaklarda pankartların üzerinde adını taşıdığımız, soruşturmalarını istediğimiz kamu görevlilerine kahraman muamelesi yapanlar, onları devlet içerisinde en üst makamlara getirenler, plaket verenler; şimdi bizlerin adını o isimlerle aynı cümlede anmasınlar. Ramazan Akyürek, Ali Fuat Yılmazer, Ali Öz ve Muammer Güler gibi isimleri gittiğim Med Nuce TV’de de, Bugün TV’de de, CNN Türk’te de, A Haber’de de sayarak geçirdim ömrümü. Keza Taraf ve Diken’de yazdığım yazılarda da öyle. Zamanında sözümüzü dinlemeyenler, biraz olsun bize kanmayanlar, kandırıldık bahanesiyle üzerimize çamur atmasınlar. İçine doğduğum bir tane cemaat var benim, o da ‘çok afedersiniz’ Ermeni Cemaati’dir. Beni alacaklarsa solculuktan, devrimcilikten alsınlar; ne FETÖ’cüsü yahu!”

Ermeni vekiller Meclis gündemine taşıyacak

Dün gece pasaportuna el konulmasının ardından pek çok vekil ve parti yöneticisinin kendisini arayıp geçmiş olsun dileğinde bulunduğunu aktaran gazeteci Bağdat, Ermeni vekiller CHP’li Selina Doğan ve HDP’li Garo Paylan’ın bu konuyu Meclis gündemine taşıyacağını söyledi: “Başka hangi gazeteciler hakkında bu tür kararlar var, kimler gözaltına alınacak ya da kimlerin pasaportuna el konulacak, İçişleri Bakanı Efkan Ala’ya soracaklar. Bu sadece benim problemim değil, binlerce gazeteci hakkında bu tür kararlar alındığını konuşuluyor.”

Kaynak: http://www.diken.com.tr/pasaportuna-el-konulan-bagdat-solculuktan-devrimcilikten-alsinlar-ne-fetocusu-yahu/