Pediküre Para Harcamayın – Evdeki 2 Malzemeyle Ayaklarınızı Şımartın

Belki çok önem vermiyor olabilirsiniz ancak ayaklarınız hem estetik hem de sağlık açısından çok önemli. Ayak sağlığınız genel olarak sağlığınızı etkiler. Birçoğumuz maalesef ayaklarımıza gereken önemi vermiyoruz.

Bu nedenle gördüğüm ipucunu sizlerle paylaşmak istedim. Çatlak ve yorgun ayaklarınıza çok iyi gelecek bir ipucu bu. Üstelik güzellik salonlarındaki gibi pahalı da değil.  Tek ihtiyacınız olan hepimizin evinde bulunan iki malzemeyi kullanmak

pedikyr  Pediküre Para Harcamayın – Evdeki 2 Malzemeyle Ayaklarınızı Şımartın pedikyr

Birçok kadın sıklıkla pedikür yaptırır. Her ne kadar bakımlı olmak insanı iyi hissettirse de sürekli pedikür yaptırmak size pahalıya patlar.

Güzellik salonlarında kullanılan malzemeler de fiyatlarında değişiklik gösterir. Size genelde pahalı malzemeleri kullanmanın ayağınıza iyi geleceği söylenir.

Neyse ki şimdi evinizde bulunan 2 malzemeyle ayak bakımınızı yapmayı hemen şimdi öğrenecek ve artık paranızı çöpe atmayacaksınız.

Malzemeler:

  • 1 litre süt
  • 3 yemek kaşığı kabartma tozu

Yapılışı:

 

milk1  Pediküre Para Harcamayın – Evdeki 2 Malzemeyle Ayaklarınızı Şımartın milk1Sütü kaynayana kadar ısıtın. Kaynadıktan sonra ayaklarınızı sokacak büyüklükteki bir leğene dökün.

pulver  Pediküre Para Harcamayın – Evdeki 2 Malzemeyle Ayaklarınızı Şımartın pulver 1

Daha sonra leğenin içine kabartma tozu ilave edin. Kabartma tozunu iyice karıştırın. Süt ılık bir kıvama gelene kadar bekleyin. Daha sonra ayaklarınızı leğene sokun.

balja  Pediküre Para Harcamayın – Evdeki 2 Malzemeyle Ayaklarınızı Şımartın balja

Arkanıza yaslanın ve 10 dakika boyunca bekleyin.

fotvard  Pediküre Para Harcamayın – Evdeki 2 Malzemeyle Ayaklarınızı Şımartın fotvard

Ayaklarınızı ılık suyla yıkayın ve iyice kurulayın. Bunu haftada birkaç kez yaparsanız ayaklarınız yumuşayacak ve çatlaklardan kurtulacaksınız.

Ayaklarınız böyle görüneceğine,

muggen  Pediküre Para Harcamayın – Evdeki 2 Malzemeyle Ayaklarınızı Şımartın muggen 1

… biraz sevgi ve bakımla işte böyle görünecek.

feets1  Pediküre Para Harcamayın – Evdeki 2 Malzemeyle Ayaklarınızı Şımartın feets1

Kendinizi şımartmak için çok para harcamaya gerek yok. Çok ucuz ancak çok etkili ev usulü yöntemlerle de kendinizi şımartabilirsiniz.

Kaynak: http://tr.newsner.com/