Şenol Kaptan artık yok… “Golden Çetesi”nin reisi hayatını kaybetti

Muğla’nın Bodrum ilçesinde sokağa terk edilen golden retriever ve rottweiller cinsi 12 köpekle bir minibüste yaşayan ve kendilerine “Golden Çetesi” ismini veren eski güverte reisi Şenol Özbakan, tedavi gördüğü hastanede çoklu organ yetmezliği nedeniyle yaşamını yitirdi.

Özbakan, akciğer rahatsızlığının yanı sıra kalp yetmezliği ve KOAH nedeniyle geçtiğimiz günlerde Aydın’daki özel bir hastanenin yoğun bakım servisinde tedavi altına alındı. Özbakan, hastanede yapılan müdahalelere rağmen çoklu organ yetmezliği nedeniyle vefat etti.

Özbakan’ın cenazesinin İzmir’de toprağa verileceği bildirildi.

Şenol Özbakan’ın golden retriever ve rottweiller cinsi 12 köpeğini, geçtiğimiz günlerde Bodrum ilçesinde yaşamını sürdüren Dr. Aylin Yıldız Schwarz, “misafir” olarak kabul etmişti.

Neydi Bodrum’un ‘Golden çetesi’

Muğla’nın Bodrum ilçesinde, sokağa atılan golden retriever cinsi köpekleri sahiplenen Şenol Özbakan, sosyal medyada oluşturduğu “Golden Çetesi” grubuyla binlerce kişi tarafından takip ediliyor.

Şenol Kaptan artık yok... "Golden Çetesi"nin reisi hayatını kaybetti 57e113d00f254a3da49cb979

Bodrum’un sanayi sitesinde park ettiği eski model minibüsünün içinde 13 köpeğiyle yaşamını sürdüren Özbakan, yaşantısıyla dikkati çekiyor. Hayvanlara duyduğu ilgi nedeniyle uzun zamandır köpeklerle yaşayan ve sokakta bulduğu hayvanları kendi deyimiyle “evlat edinen” Özbakan, hayvanların her birinin bakımıyla tek tek ilgileniyor.

Şenol Kaptan artık yok... "Golden Çetesi"nin reisi hayatını kaybetti 57e113ca0f254a3da49cb902

Köpekleriyle Bodrum sahiline gelerek denize giren ve tasmalarıyla birbirine bağladığı 13 köpekle sokaklarda gezinti yapan Özbakan, yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. Turistler köpekleri fotoğraflayabilmek için adeta birbirleriyle yarışıyor.

Şenol Kaptan artık yok... "Golden Çetesi"nin reisi hayatını kaybetti 57e113cb0f254a3da49cb90d

Şenol Özbakan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bakımlarını üstlendiği köpekleri, farklı zamanlarda sokağa atılmış halde bulduğunu söyledi.

Şenol Kaptan artık yok... "Golden Çetesi"nin reisi hayatını kaybetti golden

Golden retriever cinsi köpeklerin sayısının geçen yıl 5 olduğunu ve bir yıl içerisinde 13’e yükseldiğini ifade eden Özbakan, “Bu hayvanlar bakılamayıp sokağa atılmıştı. Ben de onları sahiplendim ve tüm bakımlarını yapıyorum.” dedi.

Şenol Kaptan artık yok... "Golden Çetesi"nin reisi hayatını kaybetti golden1

Özbakan, kızının da yardımlarıyla sosyal medyada “Golden Çetesi” isminde bir grup oluşturduklarını ve bu sayfaya hayvanseverlerin yoğun ilgi gösterdiğini belirtti.

Şenol Kaptan artık yok... "Golden Çetesi"nin reisi hayatını kaybetti golden2

Boncuktan yaptığı takıların satışını da bu gruptan gerçekleştirdiğini vurgulayan Özbakan, şunları kaydetti: “Sayfamızda şu anda 13 bine yakın takipçimiz yer alıyor. Kanada, İngiltere, ABD, Fransa ve Suudi Arabistan gibi ülkelerden köpekleri görmeye gelen çok insan oldu. Türkiye’nin her yerinden de ayrı bir ilgi oluyor. Yaptığımız bu satışlarla arabamızı büyüttük ve rahatladık. Geçimimizi sağlıyoruz. Yoldan geçen insanlar da bize çok destek oluyor. Gerçekten insanlar çok duyarlı.”

Şenol Kaptan artık yok... "Golden Çetesi"nin reisi hayatını kaybetti golden3

Özbakan, her gün düzenli olarak köpekleriyle denize girdiğini bildirerek, “Öğleden sonra aracımızdan çıkarız ve denizde yüzeriz. Daha sonra marinaya gideriz ve orada bizi bekleyen insanlar var, iki saat otururuz. Akşam saatlerinde de arabamıza gideriz. 24 saatimiz hep böyle geçer.” diye konuştu.

Şenol Kaptan artık yok... "Golden Çetesi"nin reisi hayatını kaybetti golden4

Hayvanlarla yaşamanın kendisini çok mutlu ettiğini dile getiren Özbakan, şöyle konuştu: “İnsanlardan ne kadar uzak olursan o kadar mutlu yaşıyorsun bu dünyada. İnsanların dünyaya yaptığı zulmü, vahşiliği söylemeye bile gerek yok. Hayvanlar hiçbir şey istemezler. Onlar için sadece sevgi. Bu köpekleri dışarıya atan sahiplerini de kınıyorum. Yurdun her yerinden bize yardımda bulunuyorlar.”

Şenol Kaptan artık yok... "Golden Çetesi"nin reisi hayatını kaybetti ae1Şenol Kaptan artık yok... "Golden Çetesi"nin reisi hayatını kaybetti ae7Şenol Kaptan artık yok... "Golden Çetesi"nin reisi hayatını kaybetti ae2Şenol Kaptan artık yok... "Golden Çetesi"nin reisi hayatını kaybetti ae5Şenol Kaptan artık yok... "Golden Çetesi"nin reisi hayatını kaybetti ae8Şenol Kaptan artık yok... "Golden Çetesi"nin reisi hayatını kaybetti ae3Şenol Kaptan artık yok... "Golden Çetesi"nin reisi hayatını kaybetti ae6Şenol Kaptan artık yok... "Golden Çetesi"nin reisi hayatını kaybetti ae4Özbakan, köpekleri için bankaya para yatırdığını ve bu parayla kış aylarında onların yiyecek ihtiyacını karşılayacağını sözlerine ekledi.

hurriyet.com.tr