Sormak ya da sormamak… 15 Temmuz gecesi teslim olmuş eri linç edenler yakalandı mı?

– 15 Temmuz gecesi teslim olmuş eri linç edenler yakalandı mı?

– Askerlik yaşına gelen çocuklar Güneydoğu’da şehit olmak ile Boğaz Köprüsü’nde şehit olmak arasında tercih yapabilecekler mi?

– Önümüzdeki süreçte görülecek davalarda FETÖ yapılanması sebebi ile yargılanacak olan sanıklar, savunmalarında Cumhurbaşkanı ve koca koca Bakanların “bilemedik, kandırıldık, pardon” sözleri ile kendilerini savunabilecekler mi? Yoksa Hayvan Çiftliği’nde bütün hayvanlar eşit ama bazıları daha da mı eşit?

– Gazetede yazı yazdığı için hapse atılan ve henüz yargılanmadan aylarca hapis yatırılan insanlar ile karısını 37 yerinden bıçaklayıp öldüren, yakalandığında gasptan tut da, yaralama, hırsızlık ve uyuşturucudan 15 ten fazla sabıkası olduğu ama salıverildiği anlaşılan insanların bir arada yaşadığı ülkede kafayı sıyırmadan nefes almak için 3. Köprü’de selfie çekmek yeterli midir?

– IŞİD mi, DAEŞ mi yoksa DAİŞ mi? Artık bir karar verilecek mi?

– Akıllı bir yatırımcı telefonlarda kısaltma aplikasyonu yapacak mı? IŞİD, ÖSO, PYD, PKK, FKÖ, YPG den geçilmiyor gazetelerde. Türkçe değil Macarca yazıyorlar sanki, beynimiz sulandı.

– Görevden uzaklaştırılan tiyatrocular Mustafa Ceceli ve Bülent Ersoy ile bir müzikal sahnelemeye söz verirlerse affedilirler mi?

– Atilla Taş, “İlahiler” albümü çıkartıp, ilk yandaş düğününde ezan okumaya söz verirse tahliye edilir mi?

– Demokrasi, düzenin bir parçası olunduğunda mı daha eğlenceli yoksa düzülen olunduğunda mı?

– Diplomadan ne haber?

– Baş örtülü bacıya saldırı videosu bu Cuma yayınlanır mı?

Kafamda deli sorular…

Emre Dölcel