Türkiye’m benim. Türkiye’de sıradan bir gün..

* Dingil herifin teki bir “futbol” programında, elinde yapısı ve kuruluş amacı gereği “gizli” olması gereken MİT’in dosyasını sallayarak bir klüp başkanını tehdit etti. O dosya gerçek mi, gerçekse bu dangozda ne işi var, gerçek değilse bu cibiliyetsiz nasıl iftira atabiliyor? Daha da önemlisi, nasıl olup da dışarıda dolaşıyor? Böyle salak sorular dolaşıyor kafamda işte…

* Bu ciğersiz dışarıda gezerken, Atilla Taş hala içeride.

* Antalya’da bir araba havaya uçtu. Hiç ölü olmadığı için gazetelerin internet sayfalarında 7. veya 8.sıraya düştü 2 saat içerisinde bu haber.

* Darbenin başındaki Adil Öksüz’ü yakalayıp serbest bırakan gerizekalılar, onu ihbar edene 4 milyon TL ödül verecekmiş. Siz hala bu vergiler nereye gidiyor diye düşüne durun.

* Atatürk Havalimanı apronunda tam gaz giden bir kamyon, özel jete çarptı.

* Henüz 23 yasindaki Tuğba, tıpta okuyordu. Muzisyendi. Antakya LGBTİ Topluluğu kurucusuydu. Amatör fotoğrafçıydı. Ne oldu bilin bakalım; bindiği motosiklete bir araba çarptı ve Tuğba öldü. Arabanın sürücüsüne 30 yıl verdiler neyse ki… Yok be! Dalga geçiyorum. Elbette serbest bıraktılar. Arabayla birine vurup öldürmek ne zamandan beri hapsedilmeyi gerektiriyor ki? Komik misiniz?

Bizlerse yanı başımızda bir bomba patlayana, kaldırımda yürürken bir araba çarpana, dangalağın teki televizyona çıkıp bize bok atana ve haksız yere hapse tıkılana dek, bir günü daha hasarsız atlatmanın verdiği huzurla yeni günün getireceklerini bekliyor olacağız. Gerçi günün bitmesine de 7 saat var daha. Erken konuşmamak lazım.

Çok heyecanlı.  Di mi?  Ne mutlu Türküm diyene.

Emre Dölcel