Vay teşhirci vay!

Vay teşhirci vay!

Oyuncu olan bir kızcağız var adını hatırlamıyorum, geçenlerde bir röportajını okudum…
Kendisine cinsel organının resmini gönderen erkekleri teşhir etmek amacıyla sergi açacağını açıklamış.

Pek de güzel yapar da onların da ekmeğine yağ bal sürmüş olur bir yerde. Peki neden?
Efendim psikologlar teşhirciliği cinsel sapma olarak adlandırıyor. Cinsel organını yabancı birine göstermek haz almalarını had safhaya çıkarttığı gibi, utanma gibi bir duyguları bulunmadığı gözlemlenmiştir. Yapılan tanım da zaten cinsel doyuma ulaşabilmek için, yabancı ya da görmeye istekli olmayan birine cinsel organını gösterme isteği ve tekrarı olarak tanımlanıyor. Yani illa gözümüze gözümüze sokmadan tatmin olamıyor bu arkadaşlar…

Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalarda teşhirciler oedipal (ödipal dönemi 3-5 yaşları arasında erkek çocuğunun cinsel kimlik dönemidir, çocuğun anneye aşık olduğu dönem olarak da bilinir ) evresini sağlıklı atladamadıkları gözlenmiştir. Aşık oldukları annelerini bırakamadıkları için, baba faktörünün yarattığı iğdiş edilme korkusu olarak açıklanmakta.
Ve elbette bu duruma yine en büyük etken aile…

Bir kaç kez benim de başıma geldi…
Taze gelin değiliz nihayetinde az çok pe*is görmüşlüğümüz var. Genel olarak gördüğümde verdiğim tepki gülme olsa da yine Edvard’ın uyarıları üzerine daha hassas yaklaşmaya karar vermiştim. Gördüğümde genel olarak aklımdan geçen düşünceler durumun zavallılığı üzerine olurdu.
Herif mastürbasyon yapmış, üşenmemiş o hazzın ortasında telefonunu alıp resim çekmiş. Resmi çekerken de en uygun açıyı seçmesi lazım tabi, en uygun açı derken pe*isin “en büyük” göründüğü açı. (teşhircilerin de büyüklük kompleksleri var)
Bir de ne kadar sert olduğu göstermesi için iyice kavrayarak dibine doğru bastırıp gerdirmesi, bu bastırma işlemi aynı zamanda uzunluğuna artı sağlamakta, anlayacağınız ciddi prodüksiyon işi. Ve en kötüsü, kesinlikle istediği görüntüyü ilk resimle de tutturamayacak, sil tekrar çek, sil tekrar çek bir düşünsenize… (en basit selfielere bile kaç poz yaktığınızı düşünün)
Tabi bütün bunları yaparken eresksiyon durumunu kaybetmemesi lazım.
Feci kargaşa, adamların işi gerçekten zor.

Ben sanıyordum ki herifler resimleri gördükten sonra ne olur benim olsun filan diye yalvarmamı bekliyor. Hayatımda gördüğüm en güzel pe*is sizinki tarzında iltifatlar filan…
Halbuki adamın dünyası bambaşka, kafasında benim o resmi gördükten sonraki panik, korku, tiksinme v.b duyguları yaşadığımı düşündükçe daha çok haz alıyormuş.
Benim ona zavallı gözüyle baktığımı, çabasına güldüğümü ne bilsin.

Bir gün Edvard’ın yanında açtığım mesajdan yine dibine doğru gerdirilmiş az daha uğraşsa kopacak durumdaki pe*isi görünce bastım kahkahayı. Neden güldüğümü sormasıyla kocaman ekranda “küçücük” kalmış pe*isi gördü.
Ve direkt teşhirci mi diye sordu…
Ben durumla alay etmeye hazırlanırken hazretleri lafı ağzıma tıktı ve bu adamların hasta olduğunu ve tedavi edilmeleri gerektiğini söyledi.
Ben tabi kem küm, geçiştirdim olayı…

Sonrasında anneannemin anlattığı “pipisi zilli” deliyi hatırladım. Daha genç kızlığında köylerinde bir deli varmış, cinsel organına zil bağlayıp gezermiş. Üzerinde uzunca böyle sünnet çocuklarına giydirilen tarzda bir gömleği varmış. Altında bir şey yok, hatta ayakkabı bile yok, yaz kış sokaklarda öyle dolanırmış.
Yürüdükçe uzun gömleğin altından zil sesi duyulurmuş, zil sesini duyan bütün çocuklar kaçarmış çünkü aileleri de pipisi zilliye vericem seni diye korkuturmuş çocukları…

Bu pipisi zilli zamanında babadan çok şiddet görürmüş, ağzı var dili yok da bir annesi varmış. Baba her hiddetlendiğinde anne kendini önüne atar oğlunu korurmuş. Öyle öyle derken anneyi belli ki kahraman bellemiş ve aklı ermeye başladığı zamanlarda herkese büyüyünce annesiyle evleneceğini söylemeye başlamış.
Bu tabi yine babanın kulağına gitmiş, bizimkini yakaladığı gibi sen başımıza sapık mı olacaksın ırz düşmanı seni diye bir ton dayak.
Bizimki o gece ortadan kaybolmuş, bir hafta kimsecikler görmemiş. Aramış taramışlar ama bulamamışlar.
Bir hafta sonra üzerinde uzun sünnet gömleği ve zil sesiyle köyün meydanında ortaya çıkmış. Annem, annem diye geziniyormuş ortalıkta. Arada sırada kızdırdıklarında eteğini kaldırır beline toplarmış, zilin sesi iyice çıksın diye sallana sallana cinsel organını gösterirmiş…
Her gün bir şekilde birilerinden dayak yiyerek bir kaç sene yaşamış. Sonrasında bir yamaçta ölüsünü bulmuşlar, yıkayıp paklarken de zilin yerinde olmadığını görmüşler.

Bu hikayeyi ilk duyduğumda koca konunun içinde aklıma “zil kesin altındı çalmak için öldürmüşler garibi” diye düşünmüştüm.
Yani durumda neyin vahim olduğu kimin umurunda ki?
Benim de değildi yaş tabi 14-15…
Rahmetli anneannem bunu anlattığında annem duymuş ve kızmıştı, anlatma çocuğa böyle sapık şeyler demişti.
Edepsiz anneannem de o ayıp şeyi avuçlamak için kocaya kaçan ben miyim deyince susmuştu. (annem babam kaçmış evlenmişler, anneannem babamı baldırı çıplak fakir diye istememiş) 🙂

Bu pipisi zilli delinin durumu teşhircilerin bir kaç tık ötesi diye düşünmüştüm. Ödipal dönemi sağlıklı atlatamamak, üstüne bir de beyni zedeleyecek düzeyde bir şiddet bu tatsız sonuca sebep olmuş. Köylük yerde tabi kim takar ödipal dönemi demeyin, maalesef günümüzde bile buna dikkat etmeyen çok fazla ebeveyn var. Olay dönüp dolaşıp anne babanın çocuk üzerindeki etkilerine geliyor. Karnı tok sırtı pek başka derdi ne olacak çocuğun diye düşünmek büyük hata.
Yapıp yapıp meydana salıyorsunuz sonra cefasını bizler çekiyoruz…

Edvard’ın da uyarısından sonra epey okudum, elimden geldiğince araştırdım. Sonrasında bir kaç kez daha başıma geldi, artık resmi yollayan arkadaşa bu teşhirci sapkınlığının tedavisinin olduğunu yazarak engelliyorum…
Hatta en son bir tanesi benim ne yazdığımı ettiğimi bilmeden bir yerde denk gelmiş ve “or*azm yazmışsın buyur bebek” diye yine bin bir zahmetle yaptığı natürmort çalışmasını yollamış. Eksik algı ve basit önyargı nefretimden dolayı başka şeyler yazayım, ekranın karşısında elindekiyle okudukça kuruyup kalsın diye geçirdim ama son anda engelledim kendimi, insanlık bende kalsın…

Ve insanlık sizde kalsın bu gibi şeyler başınıza gelince onların hasta olduğunu bilin… Çocukluklarının ne kadar travmatik geçtiğini düşünüp dilerseniz açıklamalı ya da açıklamasız engelleyin. Birinin size pe*isini göstermesi size hakaret değil, karşınızdakinin klinik yardıma ihtiyacı olduğunu gösterir.

Ay erkek çocuğu çok dert ya… Kız doğurun siz kız…

RedGalia
Vay teşhirci vay Vay teşhirci vay Vay teşhirci vay Vay teşhirci vay Vay teşhirci vay Vay teşhirci vay Vay teşhirci vay Vay teşhirci vay Vay teşhirci vay Vay teşhirci vay Vay teşhirci vay Vay teşhirci vay Vay teşhirci vay Vay teşhirci vay Vay teşhirci vay Vay teşhirci vay Vay teşhirci vay Vay teşhirci vay  Vay teşhirci vay Vay teşhirci vay! a bos 15