Yeni KHK İle Mastür*asyon Yapmak Yasaklanıyor

Hükümet sözcüsü tarafından yapılan bir açıklamayla Bakanlar Kurulunda bugün kabul edilen bir kararnameyle 31 Aralık tarihinden itibaren geçerli olmak üzere tüm yurtta ve yabancı ülkelerde bulunan büyükelçiliklerimizde mastür*asyon yapmanın yasaklanacağı bildirildi. Özçekim Hakkındaki Yeni Uygulamalar adlı KHK, yarınki resmî gazetede yayınlanmasının ardından yürürlüğe girmiş olacak.

“Dünyevi Zevklerle Uğraşmanın Sırası Değil”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan hükümet sözcüsü “Bunca acının yaşandığı coğrafyamızda bu acıları yüreğinde hissetmek yerine kendini tatmin yöntemiyle dünyevi zevkler peşinde koşan kişilerin aramızda yeri olamaz” dedi. Ülke genelinde yaşanan acılara da değinen sözcü “Günde ortalama beş bomba patlıyor, ocaklara ateş düşüyor, işsizlik yürümüş gitmiş, esnaf aç, doların nerede duracağını bir Allah biliyor, ülkenin yarısında internet yok, sınırımızda savaş var ancak bazı vatandaşlarımız hâlâ kapalı kapılar arkasında garip işlerle uğraşıyor. Yani insanın aklı almıyor, git temizlik yap, aç bir kitap oku, bir dua et, bir garibana yardım et. Arkadaşlar ölüm kalım savaşı verdiğimiz günlerdeyiz, helaya kapanıp da antin kuntin işlerle uğraşacak zaman değil” dedi.

“Mastür*asyonun Kaldırılması Kapitülasyonların Kaldırılması Kadar Önemli”

Yasağa uymayanlar hakkında uygulanacak yaptırımlara da değinen hükümet sözcüsü “Bir kere bunları tespitte hiç zorlanmayacağız. Böyle bir ülkede rahatlamış ifadeler, gevşek bir hava, gülen yüzler görürsek herhangi başka bir kanıt aramadan ceza tutanağını düzenleyeceğiz. İlk kez yakalananlar sözlü olarak uyarılacak, devam ettikleri saptananlar ise 31 günden az olmayacak şekilde hapis cezası istemiyle yarılanacak. Ayrıca bu kişileri teşhir ederek bu huylarından vazgeçmeleri için üzerlerinde mahalle baskısı oluşturacağız. Eğer vatandaşlarımız arasında bu tür kötü alışkanlıkları olanlar varsa bugünden başlayarak 31 Aralık tarihine kadar ufak ufak bu işlerden ellerini çeksinler” dedi. Mastür*asyonun kaldırılmasının Türk tarihi açısından en az kapitülasyonların kaldırılması kadar önemli olduğunu belirten sözcü “Bu uygulamayla boşa giden enerjimizi daha hayırlı işlere çevirme fırsatı bulacağız. Ekonomi Bakanımız bu kararın bütçeye etkisini de görmeyi umduğunu ifade etti. Böylece 2017 yılındaki ekonomik büyüme tahminimizin kaynağını soranlara da bu uygulamamızla ilk yanıtı vermiş oluyoruz” dedi.

31 Çeken Aylara Birer Gün İlave Edilecek

Hükümet tarafından yapılan açıklamada, diğer aylardan birer gün almak kaydıyla 31 çeken ocak, mart, mayıs, temmuz, ağustos, ekim ve aralık aylarına birer gün ilave edileceği bildirildi. Böylece bir yıldaki 365 gün sayısı sabit kalırken, bazı aylar 32 bazıları ise 29 gün olacak. Açıklamasında bu düzenlemeye de değinen hükümet sözcüsü “Böylece vatandaşlarımız arasında ‘bu ay 31 çekiyormuş, o zaman biz ne duruyoruz?” gibi yaklaşımları da engellemiş olacağız. Allah izin verirse yeni yılda bu sözcükten tümüyle kurtulmuş olacağız” dedi.

“Partimizde Birkaç Eski Solcu Dışında Mastür*asyon Yapan Kimse Zaten Yok”

Partilerinde birkaç eski solcu dışında mastür*asyon yapan kimsenin olmadığını da belirten sözcüye ilk yanıt kendi partisinin Gençlik Kollarından geldi. Bugüne kadar herhangi bir konuda üstten gelen talimatlara karşı olumsuz görüş açıklamayan gençlik teşkilatları, hükümet sözcüsünün açıklamasından sonra gruplar halinde parti merkezlerinde toplanmaya başladı. Gençler adına açıklamalarda bulunan İstanbul Gençlik Kolları Başkanı sorunun yasaklarla çözülemeyeceğini, kendi içlerinde zaten bu tür şeylere tevessül eden kimse bulunmadığı ancak muhalefet partilerine de zulüm uygulanmasını istemediklerini beyan ettiler. Kaparoz muhabirinin sorularını yanıtlayan Beyoğlu İlçe Gençlik Kolları Yetkilisi “Sonuçta onlar da insan, belki şeytana uymuştur, belki art niyeti yoktur, yani mastür*asyon yapıyor diye lütfen bunları dışlamayalım. Belki yarın öbür gün bırakacak, bırakmasa da azaltacak. En azından günde ikiye düşürme gayreti içine girebiliriz. Ben neler söylüyorum yahu” diyerek konuşmasına son verdi.

kaynak: https://kaparoz.com