Yıllardır yoğurdun kaymağı gibi yüzeysel bir geyik döner.

Yıllardır yoğurdun kaymağı gibi yüzeysel bir geyik döner.

Bazı anket sayfalarındaki veriler eşliğinde “dindarlar daha düşük IQ’lu” ya da “dindarlar daha düşük eğitimli” gibi ultra bilimsel haberler çıkar. Ateistler de bu haberler ile mast*rbasyon yapar. Sanırsın abuk subuk bir UFO tarikatının ortalama IQ’su 140 çıksa, bu, onların doğru yolda oldukları anlamına gelecek.

Ortalamaya bakıldığında dindarlar nispeten düşük IQ’lu çıkacaklardır, bu doğrudur. Lakin yerleşik düzenin ateizm olduğu Çin’in falanca eyaletinin filanca köyünde aynı anket uygulansa, bu sefer ateistlerin ortalamanın altında IQ’ya sahip oldukları ortaya çıkacaktı (hatta fakir bir köy/kasaba seçersek, durum çok daha vahim çıkacaktır). Zira toplumu, çevresi, ailesi belli bir inanışa ve geleneğe mensup olduğu için o çerçevenin dışına çıkamayan insanlar genellikle cesaretsiz, kendini geliştirmemiş, düşük gelirleri sebebiyle eğitimsiz kişilerdir.

IQ muhabbetine gelince, dünya üzerinde anadan üryan IQ’yu ölçebilecek bir metot yoktur. Afrikalıların aptal doğduklarını düşünen bir insan yoktur herhalde aramızda, Fakat dünyanın ortalama IQ haritasına baktığınızda en altlarda Afrika ülkelerini göreceksiniz. Afrika ülkelerinde ortalama IQ’nun düşüklüğünün sebebi malumunuz yoksulluğa bağlı eğitimsizliktir. Zira IQ testleri, belirli bir yaştan sonra, yani “o an” sahip olduğunuz IQ’yu ölçer, potansiyelinizi değil. her yetenekte olduğu gibi akıl da kullanılmadıkça körelir. Hatta bu testlerin “şu an” sahip olunan IQ’yu ne derece doğru ölçtükleri bile hala şaibelidir.

Malumunuz, ateist olunca otomatikman bilim adamı ve filozof olunduğu yetmiyormuş gibi, bir de otomatikman hümanist, duyarlı, hassas insanlar oluyorsunuz artık. O halde “dindarlar salaktır” ana fikirli bu haberlere itimat eden hümanist, aydın ateist kardeşlerimi “Afrikalılar salaktır” demeye davet ediyorum, zira izledikleri metot ile bu sonuca da varılıyor.

Son olarak, bilhassa gençler arasında kahve muhabbetinin ötesine geçemeyen argümanlar eşliğinde, sırf çevrenin etkisiyle popüler bir gelenek olarak yayılan ateizm bu seyirde ilerlerse ateistler de yakın bir tarihte Karakovancık köyü ahalisi ile benzer IQ’ya sahip olacaklardır, telaşlanmasınlar.

Kaynataya selam.

Kaynak: https://www.facebook.com/sikkofieldmichael/