Zevkten delirip alkış tutacağına, “sıra ne zaman bana gelecek?” diye endişelenmeni öneririm kardeşim..

SINAV

Demokrasi denilen sistem sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda sınavdır. Tahammül, samimiyet ve gerçeklik sınavı.

Balyoz’da yargısız infaz yapıldı deyip, Demirtaş’ın içeri atılmasına seviniyorsan demokrasiden bahsedemezsin.

Atilla Taş niye içeride, yargılanmadan hapse atıyorlar diye yırtınıp, halk tarafından seçilmiş milletvekilleri hapse atıldığında 3 maymunu oynarsan, bu sınavdan çakarsın. Ne bütünlemesi var bu sınavın, ne de telafisi.

HDP hiç bir şekilde PKK ile olan organik bağını koparmadı, evet. Hatta verdikleri sözlere güvenip, kendilerine oy veren milyonlara haksızlık etmiş oldular, evet. Terörizmi ama öyle ama böyle desteklediler pek çok zaman susarak, evet.

Ancak bunlar sadece benim algım ve görüşümdür. Milletvekillerinin hapse atılması için bir dayanak teşkil edemezler.

Hepsinden öte;

Bugün ülkenin ırzına geçen Fettulah’ı, zamanında yere göğe sığdıramayan vicdan ve karakter yoksunlarının, PKK ile masaya oturup, teröristleri davul zurna ile karşılayanların, bu teröristlerle sahnede halay çekenlerin, bugün demokrasinin, milli iradenin yılmaz bekçisi gibi “hukuk”, “adalet” naraları atması, nereden bakarsanız bakın, en hafif tabiri ile sahtekarlıktır.

Türkiye’yi ateşe sürüklüyorlar.

Geri çekilip şöyle bir sahneye bakıyorsunuz…

Ağzından salyalar saçarak idam diye hönküren mi istersin, sadece kibarlığı ve düstlüğünden dem vurulan ancak yumruğunu masaya vurup ortalığı titretmekten aciz birini mi istersin, düşük profillisini mi yoksatek derdi Başkanlık için ülkeyi uçuruma sürüklemekten çekinmeyenini mi istersin? Kandırıldılar, aldatıldılar, hata yaptık deyip özür dilediler ama sürekli biz hapse girip, sürekli biz ölüyoruz…

Az bile bize.

Bugün hoşunuza gitse de gitmese de 6 milyon seçmeni hapse attılar.

Zevkten delirip alkış tutacağına, “sıra ne zaman bana gelecek?” diye endişelenmeni öneririm kardeşim…  Benden söylemesi ..

Emre Dölcel