Ziyaret etmek için cesaret gerektiren, dünyanın en korkunç yerleri

Yayımladığımız galerilerde genellikle dünyanın en güzel, en eğlenceli, en görülesi yerlerini sizlerle paylaşıyoruz. Ancak bu sefer farklı bir konuya yer vermeye karar verdik.

Ve cehennem temalı eğlence parklarından yılanlarla kaplı adalara kadar dünyanın en korkunç yerlerini araştırdık. Bu yerler arasında özellikle inşa edilmiş olanlar da var, tarih boyunca ev sahipliği yaptıkları olaylardan dolayı bir şekilde insanların gitmeye çekindikleri bir yere dönüşmüş olanlar da…

İşte gidip görmek için cesaret gerektiren bazıları tehlikeli, bazıları ürkütücü, bazılarıysa sadece garip, dünyanın en korkunç yerleri:

Kaynak: cntraveler.com

Yılan Adası, Sao Paolo, Brezilya // Sao Paolo’ya 90 mil uzaklıkta olan bu ada, dünyanın en tehlikeli adası olarak biliniyor. Yılan Adası’nda metrekareye 1 ila 5 arası sayıda yılan düşüyor

yilan-adasi Ziyaret etmek için cesaret gerektiren, dünyanın en korkunç yerleri Yilan Adasi

Büyük Mavi Çukur, Belize // Belize açıklarındaki bu büyük deniz çukuru, 300 metrelik bir çapa ve 125 metre derinliğe sahip. Dünyanın en iyi dalış yerlerinden biri sayılan bu obruk, araştırmacıların dikkatini çekmeye devam ediyor.

buyuk-mavi-d Ziyaret etmek için cesaret gerektiren, dünyanın en korkunç yerleri Buyuk Mavi D

Pripyat, Ukrayna // 1970’te kurulan ve 50,000 kişilik bir nüfusa ulaşan Pripyat şehri, Çernobil faciasının ardından boşaltılmıştı. Bugünse terk edilmiş mekanlarıyla bir hayalet şehir durumunda.

pripyat-ukrayna Ziyaret etmek için cesaret gerektiren, dünyanın en korkunç yerleri Pripyat Ukrayna

Sagada’da asılı duran tabutlar, Filipinler // Sagada’da yerel halk, binlerce yıllık bir gelenek gereği ölülerini kayalıklarda asılı duran tabutlarda saklıyor. Bu ise, bölgeyi ziyaret edenler için biraz ürkütücü bir manzara teşkil edebiliyor.

sagadada-asili-dura Ziyaret etmek için cesaret gerektiren, dünyanın en korkunç yerleri Sagadada asili dura

Taylor Buzulu, Antarktika // İçindeki mineraller nedeniyle kırmızı bir görüntüye sahip olan bu şelale, adeta bir suç mahallini andırıyor.

taylor-buzulu-antarktika Ziyaret etmek için cesaret gerektiren, dünyanın en korkunç yerleri Taylor Buzulu Antarktika

Veijo Rönkkönen Heykel Bahçesi, Parikkala, Finlandiya // Döneminin en ünlü heykeltraşlarından olan Veijo Rönkkönen, aynı zamanda bir münzeviydi ve eserlerini kimseye göstermeyip bahçesinde saklıyordu. Sanatçı bu şekilde davranarak ardında ilginç heykellerle dolu bir bahçe bıraktı.

veijo-ronkkonen Ziyaret etmek için cesaret gerektiren, dünyanın en korkunç yerleri Veijo Ronkkonen

Beelitz-Heilstätten Hospital, Beelitz, Almanya // 1898-1930 yıllarında bir verem hastanesi olarak kullanılan bu yer, 1. Dünya Savaşı sırasında yaralıların tedavisi için de kullanılmıştı. Hatta burada yatanlardan biri de bacağından yaralanan Adolf Hitler’di.

beelitz-heilstatten-hospital-beelitz-almanya Ziyaret etmek için cesaret gerektiren, dünyanın en korkunç yerleri Beelitz Heilstatten Hospital Beelitz Almanya

Capuchin Yeraltı Mezarları, Palermo, İtalya // Yeraltı mezarları Avrupa’da yaygın olsa da, 16. yüzyılda oluşturulan İtalya’daki bu mezarlık en korkunçları arasında. Mezarlığın sakinlerini ise genellikle dönemin en dindar insanları oluşturuyordu.

capuchin-yeralti-mezarlari-palermo-italya Ziyaret etmek için cesaret gerektiren, dünyanın en korkunç yerleri Capuchin Yeralti Mezarlari Palermo Italya

Cehennem Kapısı, Ahal, Türkmenistan // 1971 yılında bölgede petrol arayan Sovyet araştırmacılarının yanlışlıkla bir metan gazı rezervini açmaları sonucu yanmaya başlayan bu ateş, o günden beri sönmedi.

cehennem-kapisi-ahal-turkmenistan Ziyaret etmek için cesaret gerektiren, dünyanın en korkunç yerleri Cehennem Kapisi Ahal Turkmenistan

Gomantong Mağaraları, Borneo, Malezya // İçinde 2 milyon yarasayı barındıran bu mağaralar, yarasa dışkılarıyla kaplı olduğu için ziyaret edenlere biraz mide bulandırıcı bir gezi sunuyor.

gomantong-magaralari-borneo-malezya Ziyaret etmek için cesaret gerektiren, dünyanın en korkunç yerleri Gomantong Magaralari Borneo Malezya

Haç Tepesi, Litvanya // 14. yüzyıldan beri halkın farklı nedenve dileklerle Haç diktiği bu tepe, Sovyet yönetimi tarafından 3 kere yıkılsa da tekrar inşa edilmiş.

haclar-tepesi-litvanya Ziyaret etmek için cesaret gerektiren, dünyanın en korkunç yerleri Haclar Tepesi Litvanya

Haw Par Villa, Singapur // 77 yaşında bir “eğlence” parkı olan bu yer, 1000’den fazla ilginç heykele ev sahipliği yapıyor.

haw-par-villa-singapur Ziyaret etmek için cesaret gerektiren, dünyanın en korkunç yerleri Haw Par Villa Singapur

Kuzey Yungas Yolu, Bolivya // 61 km uzunluğundaki bu yol, yüksekliği nedeniyle dünyanın en tehlikeli yollarından biri.

kuzey-yungas-yolu-bolivya Ziyaret etmek için cesaret gerektiren, dünyanın en korkunç yerleri Kuzey Yungas Yolu Bolivya

Nagoro, Japonya // Kuklalar Köyü olarak da bilinen bu köyü ilginç kılan şey, yerel halktan bir kadının ölen herkes için bir kukla yapmasıyla olmuş. Şu an köyün farklı yerlerinde toplam 350 kukla bulunuyor.

nagoro-japonya Ziyaret etmek için cesaret gerektiren, dünyanın en korkunç yerleri Nagoro Japonya

Kaynak: http://www.uplifers.com