Kanser hastası 170 bin lira tedavi parasını dolandırıcılara kaptırdı – biliyomuydun.com

Kanser hastası 170 bin lira tedavi parasını dolandırıcılara kaptırdı

Sağlık 17 Haziran, 12:36'de eklendi

Bursa’da kanser hastası olan tedavisi için bankadan kredi çeken ve evini satmak zorunda kalan 46 yaşındaki Fikret Demircan dolandırıcılara 170 bin lira kaptırdı.

Bursa’da tekstil sektöründe çalışan 46 yaşındaki Fikret Demircan’a geçtiğimiz yıl akciğer kanseri tanısı konularak tedavisine başlandı. Çalıştığı işyerinden malulen emekli olan Fikret Demircan’ın tedavi masrafları ağırlaşınca eşi Nuran Demircan da bir tekstil fabrikasında işe başladı.

Hastalık sırasında borca giren Demircan çifti banka kredisiyle aldıkları evlerini sattılar. Fikret Demircan dört ay önce sosyal medyada yayınladığı görüntü ve fotoğraflarla kendisini bahis danışmanı olarak tanıtan isminin M.Z. olduğunu söyleyen kişiyle telefonla irtibat kurarak para yatırmaya başladı.

Yatırdığı paraların ardından kendisiyle telefonla görüşenlerin her oyun sonu paranız çoğalıyor ancak şu anda sistemdeki arıza nedeniyle paranızı hesabınıza geçemiyoruz diyerek oyalamaya başladılar.

Son olarak sattığı evden geriye kalan 50 bin lirayı da verilen hesap numarasına yatıran Fikret Demircan kendisini arayan kişinin yatırdığınız paralarla İddiaa? oynandı şu anda hesabınızda 244 bin lira oldu kısa süre içinde yatıracağız ancak havale işlemleri için bin 800 lira daha lazım deyince durumu eşine Nuran Demircan’a anlattı.

DOLANDIRICIYA 170 BİN LİRA YATIRMIŞ

Eşinin kendisinden habersiz dört ay içinde çeşitli bankalardan kredi çekip, arkadaşlarından da borç para alıp toplam 170 bin lirayı dolandırıcıların hesabına yatırdığını öğrenen Nuran Demircan çılgına döndü.

Ellerinde bulunan banka dekontlarıyla Cumhuriyet Savcılığı’na şikayette bulunup eşinin hastalığından faydalanan kişilerin kendilerini dolandırdığını belirten Nuran Demircan dolandırıcıların yakalanmasını istedi.

DOLANDIRICISIYLA TELEFONLA GÖRÜŞTÜ

Nuran Demircan kendilerini dolandırdığını iddia ettiği Mehmet Zoroğlu isimli kişiyle telefon görüşmesi DHA kamerası tarafından görüntülendi. Kendisini M.Z.u olarak tanıtan kişi hesabınızda 244 bin lira var işlemler için bin 800 lira yatırırsanız 15 dakika içinde paranız sizin hesabınıza geçecek diyerek SMS ile Demircan çiftine parayı yatırmaları için banka hesap numarası gönderiyor.

Fikret Demircan ise ?hastalandıktan sonra bankalara olan borçlarımı ödeyemediğim için yasal olmayan bir yoldan iddiaa oynadım amacım borçlarımı kapatıp daha iyi bir yaşama kavuşmaktı bugüne kadar 170 bin lira para yatırdım hala benden para isteniyor, hayatımı mahfettiler dedi.

birgun.net

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.