Teyzeler İçin Şeyma Subaşı Ekolü – biliyomuydun.com

Teyzeler İçin Şeyma Subaşı Ekolü

Yaşam 12 Eylül, 18:09'de eklendi

Zengin koca bulup ”kurtulmak” fikri ezelden beri toplumun bilinçaltında var sanırım.

Ama sene olmuş 2017.Ne bileyim yeni kuşak kadınlar okuyup iş hayatına girmeye başlamış filan.Feminizm diye bir şey bulmuşlar.Kadınlar kendilerine biraz daha mı saygı duysa artık?

Duymuyorlar. Üvey amcasıyla evli olan yengem gelmiş,iç geçirerek müstakbel eşi bayaaa(!) zengin olan uzak akrabamızı anlatıyor. Bu arada 3 çocuğuyla oldukça iyi bir sitede yaşıyorlar ve eşi Jaguar’a biniyor.Ama doymamış hatun,kocası daha zengin olanlara iç geçiriyor!

Garipsin yenge ya.Ve aynı sonu kendi kızları için isteyen,annem dahil,diğer yengeler, ÇOK GARİPSİNİZ!

Beyinizin yemeği 5 dk gecikse azar yiyorsunuz.

Başka kadına gitse, Jaguar’a binen amcam gibi,çocuğum var diye boyun eğiyorsunuz.
Adamlar yatak odasının dışında sevgi göstermiyor,gıkınızı çıkarmıyorsunuz. Daha fazla sevilme isteği aklınızın ucundan bile geçmiyor!

Evlilik yıl dönümü kutlamasıymış,hediyeymiş,eve çiçekle gelmekmiş filan zaten filmlerde olur öyle şeyler.

Saygı görmüyorsunuz. Ama hoşnutsunuz.

Ve kızınız için bu beylerin cebi daha dolu olan versiyonunu istiyorsunuz!

Yanlış anlaşılmasın,malum %50’nin %50’si olan hanım ablaları tarif ediyorum.Muhafazakar,bazıları okumuş görece daha modern,ama bilinçaltında hep kadın çalışmasın evde oturup koca parası yesin düşüncesi var.

Çıkış noktası ”namahrem” gibi görünebilir.Değil.Çalışan kadın erkeklerle muhatap oluyor da her gün kocasının aldığı jipe atlayıp gezen abla olmuyor mu?Hatta ablalar bu kadar parayı daha çok gezebilmek için istemiyor mu?

Pardon daha ”rahat yaşamak” için!

Laik kesim içinde hiç gözlem yapabilecek kadar uzun bulunmadım ama yeni nesil tv dizilerine baktığımızda da aynı fikrin topluma pompalandığını görmek mümkün.

Başrol güzel,görece fakir ve salaklık derecesinde saf bir kız.

Esas oğlan kusursuz,kadına doymuş,buzdolabı holding patronu.

Hasbelkader saf kız patronun asistanı oluveriyor.Patron dizi boyunca kızın saflığından(!) etkilenip diğer kızlar gibi olmadığına kanaat getiriyor.Kız uzun bölümler sonunda bekaretini patrona teslim ederek masumiyetini kanıtlıyor.Ve bingo,evleniyorlar!

Fakir kız kolay yoldan sınıf atlamayı başardı!

Ve bu hikayede kariyer yapmış,kendi ayakları üzerinde durabilen kadın hep kötü roldedir.Çünkü toplum güçlü kadını sevmez.Her zaman saf,fakir,mağdur edebiyatı içinde gösterilen kızın tarafındadır.O açılmamış gül goncasıyken,güçlü kadın orospudur toplumun gözünde.

Ve anneler…Annelerimiz…Okuyun çocuum okuyuun kurtarın kendinizi,diyeninin çok duydum ama devamında hiç kariyer yapın diyeni duymadım.

Okuyun ve diplomanızı okumuş zengin koca bulmak için kullanın.

Okuyun çünkü artık erkekler lise mezunu kız almıyor.

Okuyun ve okulun hukuk,tıp fakültelerinden birilerini bulun.

Okuyun o kadar özel üniversiteye gidiyorsunuz,kapatın kendinize bir zengin oğlan vs vs…

Size bir şey itiraf edeyim mi teyzeler,4 senedir ülkenin en zengin müteahhitleri,rant zengini milletvekilleri ve emlak zenginlerinin çocuklarıyla aynı sınıfta okuyorum.O kadar gerizekalılar ki,size yemin billah olsun 155 boyum ve diş tellerime rağmen tavlamam 1 ay sürer!

Ama o kadar gerizekalılar ki selam sabah bile vermiyorum.Verdiğim an ”Bu kız da bana hasta.Bütün kızlar bana hasta zaten” tribine girecek kadar gerizekalılar çünkü.Çünkü baba parasıyla alınmış Porsche’ları ve en ufak bir emek sarfedilmeden açılmış nargile kafeleri var.Bütün kızlar onlara hasta olmak zorundaymışı düşünecek kadar gerizekalılar.

Bazen düşünüyorum da Şeyma Subaşı olmak bu kadar kolayken burun kıvırıp ukalalık mı ediyorum?İlerde bunun için pişman olacak mıyım?

Zengin koca bulup kendini kurtardığın(!) an toplum bütün kusurlarını,günahlarını,görgüsüzlüklerini gözardı edip sana saygı duyabiliyor.

Ama çalışıp didinip erkek gibi(!) yönetici olabildiğin an,güçlü kadın olabildiğin an çok da hoşlanmıyorlar.

Şeyma Subaşı’ya imrenirken,Acun kadar güçlü olabilmiş kadını mübah görmüyorlar.Arkasında güçlü bir erkek arıyorlar.Kadının gücünü ancak metres olarak,daha güçlü bir erkeğin yatağına girmiş orospu olarak elde edebileceğini düşünüyorlar.

Şimdi ben yarın öbür gün kıçımı yırtıp iş hayatına atılacağım.Mobbingle,ayrımcılıkla şununla bununla mücadele edip zar zor kariyer yapacağım.Ve siz o gerizekalı veliahtlardan birini kapatıp(!) karısı olan asalak hatuna benden daha çok saygı duyacaksınız.

Yıllar sonra denk geldiğimiz mevlitte,bana çalışıyorum diye acıyıp,o hatunu yerlere göklere sığdıramayacaksınız.Yengemin yaptığı gibi iç geçire geçire anlatacaksınız.

Böyle olmaz teyzeler,çok yanlış yoldasınız…

Dipnot:Azra Kohen ”Toplumdaki en büyük sorun annelerdir” der.Onu teyzeler olarak güncelliyorum.

Cinsinize saygı duyun teyzeler,isterseniz çok güçlü ve özgür olabilirsiniz…

kaynak: https://storia.me/tr/@kupella/turk-kizinin-hayat-gailesi-30jbmr

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.